Automatyka.eu

CP307 - karta procesora CompactPCI 3U z procesorem Intel Dual-Core już w sprzedaży!!!

Kontron | Niedziela, 20 sierpień 2006r.

CP307 jest najnowszą kartą procesora standardu CompactPCI 3U bazującą na dwurdzeniowym procesorze Intel® wykorzystującym najnowsze technologie Intel® Core™ Duo oraz Intel® Virtualization Technology.

Img15220372_preview
W przypadku technologii Intel® Core™ Duo stosunek wydajności procesora do pobranej przez niego mocy jest aż do 100% wyższy niż przy zastosowaniu obecnie bardzo popularnych procesorów Pentium® M. Wzrost nominalnego zużycia energii przy częstotliwości pracy 2 GHz z 27W do 31W to niespełna 15%, podczas gdy moc obliczeniowa wzrasta nawet o 100%.

Intel® Virtualization Technology jest technologią wirtualizacji będącą jednym z elementów technologii dwurdzeniowej. Umożliwia wielu systemom operacyjnym i aplikacjom pracę w charakterze „wirtualnych maszyn” na niezależnych partycjach jednej platformy. Dzięki temu systemy stają się stabilniejsze, ponieważ można oddzielić procesy, które kolidowałyby ze sobą w systemach jednordzeniowych.

Cechy charakterystyczne karty CP307:

- skalowalny procesor Intel® Core™ Solo - Intel® Core™ Duo o max. prędkości do 2.0 GHz,
- praca bezwentylatorowa - passive cooling,
- obsługa do 4GB dwukanałowej pamięci SDRAM DDR2 667 MHz,
- 2x GigEthernet,
- 6x USB 2.0,
- 2x SATA,
- zintegrowana, bardzo wydajna grafika wspierające aplikacje dwumonitorowe - Dual Screen - poprzez graficzne interfejsy DVI oraz CRT,
- Gniazdo CompactFlash,
- Rear I/O.

Szczegółowe dane odnośnie zamówienia znajdują się na karcie katalogowej znajdującej się pod linkiem http://emea.kontron.com/downloads/datasheet/CP307_datasheet_V1.pdf

W przypadku pytań proszę o kontakt.
Cezary Morawski 
cezary.morawski@kontron.pl
Img15220372_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy