Automatyka.eu

Nowe modele kamer Basler ace CMOSIS Camera Link są gotowe do seryjnej produkcji

Basler | Wtorek, 06 wrzesień 2011r.

Firma Basler przygotowuje nowe modele kamer przemysłowych ace z czujnikami CMOSIS 2 i 4 megapiksele i interfejsem Camera Link do seryjnej produkcji, która ma się rozpocząć pod koniec września.

Ace-cl_preview

Firma Basler przygotowuje nowe modele kamer przemysłowych ace z czujnikami CMOSIS 2 i 4 megapiksele i interfejsem Camera Link do seryjnej produkcji, która ma się rozpocząć pod koniec września.

Kamery te łączą w sobie kilka wyróżniających się cech, które są unikalne we współcześnie dostępnych kamerach i oferują absolutnie znakomity i nieporównywalny współczynnik ceny do możliwości!

Kamery te oferują:

  • 340 ramek na sekundę z 2-megapikselowymi modelami acA2000-340km/kc
  • 180 ramek na sekundę z 4-megapikselowymi modelami acA2040-180km/kc
  • czujniki firmy CMOSIS ze skanowaniem progresywnym i globalną migawką dla bardzo precyzyjnych obrazów i mniejszej złożoności systemów
  • niezwykle kompaktowa obudowa 29 x 29 x 43.5 mm z interfejsem Camera Link i całkowitą masą poniżej 90g, co umożliwia budowanie mniejszych systemów i używanie kamer w sytuacjach znacząco ograniczonych przestrzeni
  • zasilanie dostarczane poprzez technologię Power over Camera Link, która wymaga tylko jednego kabla dla kamery i redukuje w ten sposób koszt całego systemu
  • pobór energii mniejszy niż 3 W, co daje w rezultacie mniejsze wytwarzanie ciepła i zapewnienie możliwości ich użycia nawet w bardzo małych zamkniętych przestrzeniach
  • nadzwyczajnie atrakcyjna cena zaczynająca się od 1090,- Euro (modele 2 MP) i 1590,- Euro (modele 4 MP).


Najwyższa jakość obrazu przy największych szybkościach.

W wiadomości przekazywanej w marcu informowaliśmy, że pierwsze obrazy są bardzo obiecujące. Teraz możemy potwierdzić ten fakt!

Dane zmierzone zgodnie ze standardem EMVA 1288 pokazują, ze jakość obrazu, nawet w tak małej obudowie, jest porównywalna w wielu parametrach do standardowych kamer CCD i przewyższa wiele kamer wyposażonych w czujniki CMOS starszej generacji.

Wyjątkowa jest efektywność kwantowa, która dostarcza nadzwyczajnej czułości kamery z bardzo niskim poziomem czarnego szumu, czego efektem jest zakres dynamiczny zwykle typowy dla czujników CCD.

Ma to oczywiście miejsce podczas pracy z szybkością rami 5 do 10 razy większą niż w przypadku odpowiadającego czujnika CCD. To oznacza, że kamery przemysłowe Basler ace CMOSIS mogą być używane dla zastępowania standardowych kamer bazujących na czujnikach CCD z podstawką 29 x 29 mm dostarczając przy tym znacznie większych szybkości.------------------------------
Basler Vision Technologies to wiodący niemiecki producent kamer cyfrowych dla aplikacji przemysłowych, medycznych i systemów nadzoru ruchu drogowego, ale także dla rynku nadzoru wizyjnego i monitoringu. Produkty obejmują kamery przemysłowe kolorowe i monochromatyczne ze skanowaniem linijkowym i obszarowym oraz kamery inteligentne, a także innowacyjne i elastyczne kamery IP. Firma Basler posiada ponad 20-letnie doświadczenie w przetwarzaniu obrazów. Projektowaliśmy i wytwarzaliśmy wysokiej jakości przemysłowe kamery cyfrowe przez ponad 10 lat. Nasze produkty posiadają światową sławę ze względu na wspaniałą jakość obrazu, wysoką niezawodność, łatwość użycia, łatwość integracji, kompaktowe rozmiary oraz niezwykły stosunek ceny do możliwości i wydajności.

Dla większej ilości informacji prosimy o kontakt telefoniczny: +49 4102 463 500, lub poprzez e-mail: bc.sales.europe@baslerweb.com, lub też poprzez odwiedzenie naszych stron internetowych pod adresem: http://www.baslerweb.com


------------------------------
CRI JOLANTA, Zakład Robotyki i Komputerów to czołowy polski dystrybutor komponentów do budowy systemów wizyjnych. Oferowane przez firmę produkty obejmują kamery przemysłowe, kamery inteligentne, kompletne systemy wizyjne, frame grabbery, procesory wideo, karty akwizycji danych i wejść/wyjść cyfrowych, oprogramowanie, obiektywy, oświetlenie, lasery i wiele innych produktów. Dzięki bardzo bogatej ofercie tych produktów możemy sprostać wymaganiom dowolnego zastosowania przemysłowego lub badawczego. Oferowane produkty pochodzą od czołowych i renomowanych światowych producentów. Między innymi na terenie Polski reprezentujemy firmę Basler Vision Technologies jako ich autoryzowany dystrybutor. Firma CRI Jolanta posiada już prawie 20-letnie doświadczenie w dziedzinie systemów wizyjnych oraz analizie i przetwarzaniu obrazów. Nasze doświadczenie w tej dziedzinie jest wielokrotnie doceniane przez wiele znanych polskich firm.

Dla większej ilości informacji prosimy o kontakt telefoniczny: +48 32 775 0371, lub poprzez e-mail: info@crijolanta.com.pl, lub też poprzez odwiedzenie naszych stron internetowych pod adresem:
http://www.crijolanta.com.pl

 

Ace-cl_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy