Automatyka.eu

Nowy przełącznik Viper Firmy Westermo w nowych pociągach metra w Rio De Janeiro

http://tekniska.pl/WebEditCMS/WebEditAll/DownloadWWW.php?IdDP=1204481820&IdFile=1311830577 | Wtorek, 06 wrzesień 2011r.

Westermo wygrało kontrakt o wartości około 80 000€ na dostarczenie przełączników przemysłowych Viper.

1204711918_0_preview
Przełączniki Viper będą zarządzać transmisją danych na pokładzie nowych wagonów metra w Rio De Janeiro. Modernizacja drugiej linii metra jest częścią wielkiego projektu wykonywanego w Rio De Janeiro dla lokalnego transportu publicznego. Trasa będzie obsługiwana przez 114 nowych pociągów, przewożących około 1 mln pasażerów każdego dnia. Projekt zostanie ukończony w 2012 roku.

Nowe pociągi będą wyposażone w Passenger Information System (PIS), co poprawi jakość podróży pasażerom przez audiowizualne informacje w czasie rzeczywistym. Dla zwiększenia bezpieczeństwa pasażerów, zostanie zainstalowane po osiem kamer CCTV w każdym wagonie. Sieć WLAN z wagonów metra zostanie przetransferowana do sieci LAN-owskiej wzdłuż linii kolejowej.

Viper 212 - jest przełącznikiem specjalnie zaprojektowanym dla przemysłu kolejowego i jest idealny do tego typu aplikacji. Ten solidny przełącznik jest kompaktowym urządzeniem o wysokiej odporności na zakłócenia elektromagnetyczne, jest przeznaczony do pracy w środowisku narażonym na stałe wstrząsy, wibracje oraz przepięcia.

ST Electronics wybrało rozwiązanie Westermo ponieważ urządzenie Viper spełniło wszystkie surowe wymagania techniczne. Przy podjęciu decyzji równie ważne było wsparcie techniczne i głębokie zrozumienie specyfiki tego typu systemów (realizowanych na taborze kolejowym) poparte rozległym doświadczeniem rynkowym firmy Westermo.

Medium_9cf73b72a0ff_small 1204711918_0_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy