Automatyka.eu

WeOS ułatwia zadanie firmie ABB Force Measurement

http://tekniska.pl | Czwartek, 01 grudzień 2011r.

Przełącznik Westermo z serii Redfox, wyposażony w system operacyjny WeOS (Westermo Operating System) pozwolił firmie ABB FM (Force Measurement) na uzyskanie dużych oszczędności dzięki znacznemu uproszczeniu systemu pomiarowego

1_preview
Starsze rozwiązanie wymagało zastosowania aż sześciu urządzeń sieciowych. W nowym systemie wystarczy tylko jedno – Redfox. ABB FM jest wiodącym, globalnym dostawcą systemów sterowania dla walcowni. Systemy te składają się z wielu urządzeń pomiarowych i kontrolnych, które optymalizują proces produkcji najwyższej jakości wyrobów walcowanych. ABB FM w pewnym sensie ma taki sam cel jak Westermo – realizować skomplikowane zadania w jak najprostszy sposób, zapewniając jednocześnie jak największą wydajność. W opisywanej aplikacji obie firmy znakomicie się w tej wizji uzupełniają, czego efektem jest rozwiązanie w pełni zasługujące na miano ”Made Easy”. W poprzednich rozwiązaniach sieć systemu sterowania walcownią mogła się składać nawet z 6 urządzeń sieciowych (przełączniki, routery, konwertery, zapory sieciowe) pochodzących od różnych producentów.

Powodowało to kłopoty z kompatybilnością urządzeń i braki w obsłudze krytycznych dla działania sieci funkcji. Oprócz tego złożona topologia znacznie komplikowała instalację i obsługę sieci. Dodatkowo większa liczba urządzeń montowanych w jednej szafce powodowała konieczność zastosowania układu chłodzenia, który w środowisku przemysłowym często wymaga dodatkowej obsługi z uwagi na zużywanie się wentylatorów. Nowe rozwiązanie sieciowe dla system pomiaru naprężeń dostarczane jest w stanie gotowym do pracy, a jego instalacja jest wyjątkowo prosta - sprowadza się do podłączenia kilku przewodów. Po zamontowaniu jest praktycznie bezobsługowe. Jeśli zajdzie konieczność wprowadzenia jakichś zmian bądź serwisu, ABB FM może dokonać ich zdalnie. Dostęp do chronionej części sieci, poprzez Internet, zapewnia szyfrowany tunel VPN – funkcjonalność systemu WeOS.
”Dostarczamy takie rozwiązania od 2010 roku, od tego czasu praktycznie nie mieliśmy żadnych problemów z transmisją danych w naszym systemie.” - mówi Christer Gustafsson, Data Communications Manager, ABB FM.

Sieć zbudowana jest na jednym urządzeniu RedFox Industrial (RFI-18-F4G-T4G), 18 portowym przełączniku warstwy 3 pracującym pod kontrolą systemu operacyjnego WeOS firmy Westermo.

W system WeOS wyposażona jest cała rodzina produktów Westermo, co znaczy że wszystkie funkcje przełącznika RedFox dostępne są również w innych urządzeniach Westermo, takich jak Lynx, Wolverine, Falcon czy Viper. W rozwiązaniu ABB FM sieć została logicznie podzielona na trzy części (VLAN): część chroniona, niedostępna dla personelu instalującego aparaturę kontrolno-pomiarową, część druga z komputerem sterującym walcarką i część trzecia połączona z siecią biurową Klienta. Mimo że dostarczany system jest wcześniej skonfigurowany, gotowy do instalacji, w dalszym ciągu jest elastyczny. W przypadku gdy sprzęt jest przenoszony lub podłączane są nowe elementy nie trzeba zmieniać pierwotnej konfiguracji, wystarczy stworzyć dodatkowe reguły translacji adresów (NAT).
„Było wiele powodów, dla których zdecydowaliśmy się na zmianę rozwiązania, ale głównym była chęć posiadania bardziej jednolitego systemu.

więcej o aplikacji: PDF

więcej o WeOS: PDF

więcej o RFI-18-F4G-T4G: PDF

1_small 2_small 3_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy