Automatyka.eu

Niezawodny komputer kompaktowy wyposażony w najnowszej generacji dwurdzeniowy procesor Intel Atom

www.csi.net.pl | Wtorek, 08 maj 2012r.

Firma CSI ma przyjemność przedstawić niezawodny kompakt ARK-2120 wyposażony w energooszczędny dwurdzeniowy procesor Intel Atom N2600 1.6 GHz lub D2700 2.13 GHz z systemem chłodzenia bezwentylatorowego.

Ark-2120_preview

Tagi:


Zastosowana nowa generacja procesorów Intel Atom wpłynęła na zwiększenie mocy obliczeniowej tego komputera o 44% i dała o 90% bardziej wydajną grafikę.

Kompakt jest doskonałą jednostką multimedialną. Oferuje porty VGA, HDMI i 48-bitowy LVDS oraz obsługuje standard DirectX9. Jednostka posiada akcelerację sprzętową dla MPEG2, H.264/VC1/WMV9 i ma możliwość jednoczesnego wyświetlania dwóch niezależnych obrazów. Ponadto ARK-2120 dedykowany jest do obsługi systemów automatyki przemysłowej ze względu na  szeroką gamę interfejsów wej./wyj.: do 6x USB 2.0, 3x GbE, 6x COM, w tym 2x RS-232 i 4x konfigurowalne w BIOSie RS-232/422/485 z funkcją auto flow control. Komputer ma też możliwość rozbudowy funkcjonalności o karty mini PCIe.

ARK-2120 może obsługiwać aż do 1TB pamięci! Zamontowano w nim zewnętrzne gniazdo na karty CFast. Znajduje się tutaj również miejsce na 2.5” dysk twardy. Komputer posiada wsparcie dla systemów Win7, WinXP, WinXPe, WinCE, Linux. Na ochronę przed zapyleniem i zalaniem na poziomie IP40 pozwala zastosowana wysokiej trwałości aluminiowa obudowa. Komputer jest także przystosowany do pracy w rozszerzonym zakresie temperatur od -20 do +60 st. C. Napięcie wejściowe od 12V do 24V.

Do wszystkich wymienionych zalet kompaktu ARK-2120 można doliczyć zastosowane dwie nowoczesne technologie iManager i SUSIAccess. iManager służy do programowania uniwersalnych interfejsów API. To wieloplatformowe narzędzie monitoruje stan systemu i w przypadku wystąpienia błędów podejmuje odpowiednie działania w celu ich naprawy. iManager daje też gwarancję uruchomienia komputera przy niskich temperaturach otoczenia, gdzie występuje ryzyko zaniku napięcia. Narzędzie SUSIAccess umożliwia natomiast zdalne zarządzanie jednostką, monitorowanie pracy oraz sterowanie dużą liczbą terminali.

Ze względu na szerokie możliwości komunikacyjne i wysoko wydajny procesor, ARK-2120 najczęściej znajduje zastosowanie w systemach automatyki linii produkcyjnych, automatyki przemysłowej, a także w kioskach multimedialnych oraz w samodzielnych aplikacjach.

 

Szczegółowe informacje:

CSI Computer Systems for Industry

ipc@csi.net.pl

tel: 12 637-13-55

Ark-2120_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy