Automatyka.eu

Napędy i Sterowanie nr 6/2012

NiS | Wtorek, 19 czerwiec 2012r.

Przegląd europejskich i światowych nowości, możliwość zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, będzie procentować w nowych rozwiązaniach i pracach projektowych.

Okladka_06

Tagi:


Kluczową sprawą w nowych projektach jest poprawa efektywności ze zintegrowaną techniką bezpieczeństwa. Możliwość realizacji bezpiecznego wyłączania napędów elektrycznych pracujących w instalacjach przemysłowych nabiera coraz większego znaczenia. Przyczyną powstania tego trendu są obecnie obowiązujące na świecie normy i przepisy. Jak sprostać tym wymaganiom to temat bieżącego wydania miesięcznika „Napędy i Sterowanie”

W tym wydaniu przedstawiamy relacje z XVI KONFERENCJI AUTOMATYKÓW - RYTRO 2012. Konkurs INNOWACJE 2012 pod patronatem Katedry Automatyki AGH i PARP, pokazał nowe tendencje w systemach pomiarów i automatyki.
Ważnym wydarzeniem było XXI Seminarium Naukowo-Techniczne BOBRME KOMEL „Problemy eksploatacji maszyn i napędów elektrycznych”.

W nr 6 miesięcznika „Napędy i Sterowanie” publikujemy prace związane z hydrostatycznym układem napędowym. Swą problematyką obejmują aktualne i godne uwagi zagadnienia napędów i sterowań hydraulicznych w pojazdach i maszynach o szerokim spektrum zastosowania.

W temacie: efektywności energetycznej, prezentujemy: zwiększenie efektywności energetycznej napędów potrzeb własnych dużej mocy jako metodę poprawy sprawności wytwarzania energii.
W Grupie TAURON realizowany jest obecnie program odbudowy mocy wytwórczych, który przewiduje oddanie do eksploatacji do roku 2020 łącznie około 2 GW. Pierwszym etapem programu  było uruchomienie w 2009 roku bloku na parametry nadkrytyczne o mocy 460 MW w Elektrowni Łagisza.

Okladka_06

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy