Automatyka.eu

Relacja z I Konferencji Użytkowników Proficy

www.vix.com.pl/konferencja | Wtorek, 16 lipiec 2013r.

W dniach 5 i 6 czerwca br., w podwarszawskich Sobieniach Szlacheckich oraz Warce odbyła się I Konferencja Użytkowników Proficy.

Proficy_preview
Organizatorem była firma VIX Automation - Autoryzowany Dystrybutor Oprogramowania Przemysłowego firmy GE Intelligent Platforms. Oprogramowanie rodziny Proficy to jeden z liderów światowego rynku automatyki przemysłowej. Rozwiązania oferowane przez VIX Automation znalazły zastosowanie praktycznie we wszystkich dziedzinach przemysłu i gospodarki komunalnej.
 
Na Konferencję przybyło ponad 60 gości - użytkowników końcowych z obszaru całej Polski, m. in., z branży spożywczej, papierniczej, kosmetycznej, chemicznej, farmaceutycznej, wodociągowo - kanalizacyjnej i wielu innych.

Część merytoryczna konferencji rozpoczęła  się rano 5.06. Po krótkim powitaniu zebranych przez prezesa VIX Automation - Mariusza Bennę - głos zabrał przedstawiciel producenta oprogramowania Proficy - Terry Siggins z GE Intelligent Platforms. Bariera językowa nie stanowiła tak dużego problemu - zagraniczny gość przygotował na tą okoliczność kilka słów w języku polskim.

Następnie miało miejsce wystąpienie specjalistki z dziedziny Lean Management oraz filozofii KAIZEN Doroty Bieniek. Prelegentka, która filozofie z zakresu zarządzania i metod optymalizacji produkcji poznała u źródeł - w Japonii - udowodniła, że zna się na rzeczy i swoja pasją próbowała zarazić także uczestników konferencji.
   
W ramach pierwszego bloku z serii "Proficy w praktyce - krótka historia niezwykłego wdrożenia" Tadeusz Legierski z AMEplusprzybliżył zabranym tajniki innowacyjnego wdrożenia dla KGHM Polska Miedź S.A.
 
Podczas drugiego bloku tej serii, Grzegorz Hayduk z Zakładu Doświadczalnego Aparatury Naukowej i Automatykiopowiedział o zastosowaniu iFIXa w systemie automatyki budynków na przykładzie kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W pierwszym dniu konferencji swoje prezentacje wygłosili także pracownicy firmy VIX Automation, przybliżając uczestnikom najnowsze rozwiązania rodziny Proficy oraz na ważne aspekty z dziedziny zarządzania produkcją.
   
Goście mieli możliwość zapoznania się także z aplikacjąProficy Mobile zainstalowaną na tablecie iPad 2. Uczestnicy byli tak zaciekawieni nowością w ofercie GE Intelligent Platforms -Real-time Operational Intelligence (RtOI) - że nawet podczas przerwy kawowej nie opuścili Sali, ani prowadzących na krok.

Intensywny dzień szkoleniowy został zakończony wieczorną kolacją, podczas której o dobre humory zebranych dbali członkowie kabaretu DNO, którzy mocno angażowali wszystkich uczestników do wspólnej zabawy.

Drugą część konferencji stanowiła wizyta w Browarze w Warce- drugim co do wielkości zakładzie Grupy Żywiec S.A. - gdzie wszyscy uczestnicy udali się w czwartkowy poranek, 6 czerwca. W centrum konferencyjnym Browaru Jacek Kownacki oraz Wojciech Tucholski z firmy Bonair - która wdrażałaoprogramowanie Proficy w Browarze - opowiedzieli, jak zastosowane rozwiązania zapewniły wzrost efektywności linii rozlewniczych, dzięki wprowadzeniu monitorowania OEE oraz pomogły osiągnąć produkcję bez strat.

Następnie pracownicy Browaru, Matylda Regulska oraz Leszek Skalski, przedstawili uczestnikom tajniki ważenia piwa, opowiedzieli jak powstaje piwo bezalkoholowe i na czym polega fenomen piw niepasteryzowanych. Nawiązała się ciekawa dyskusja, dlaczego piwo z butelki smakuje lepiej niż z puszki.

Finałowym etapem I Konferencji Użytkowników Proficy była wycieczka po Browarze. Uczestnicy konferencji zobaczyli m. in.największą w Polsce kadź filtracyjną na warzelni, dotarli wyjątkowo także do sterowni, podziwiali linie do rozlewania piwa do butelek oraz puszek. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy kufel.

Duże zainteresowanie I edycją Konferencji, jest potwierdzeniem istniejącej potrzeby wymiany informacji na temat najnowszych trendów w dziedzinie automatyki przemysłowej i optymalizacji procesów produkcyjnych. Było to pierwsze od kilku lat tak duże spotkanie praktyków oraz użytkowników oprogramowania Proficy firmy GE Intelligent Platforms i na pewno nie ostatnie!

Relacja oraz galeria zdjęć pod adresem: www.vix.com.pl/konferencja
Proficy_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy