Automatyka.eu

Pro-face - Doskonała forma komunikacji z maszyną

MPL Tech Group Sp. z o.o. | Sobota, 26 sierpień 2006r.

Nowoczesne rozwiązania firmy Pro-face, połączone z ponad 30 letnim doświadczeniem w branży HMI, to gwarancja wyboru najlepszego systemu komunikacji maszyny z człowiekiem.

Proface_logo_preview

Tagi:


Bogata oferta w zakresie dotykowych urządzeń do wizualizacji pozwala na optymalny wybór właściwego interfejsu komunikacji dla projektowanej aplikacji. Przemysłowe komputery panelowe, multimedialne pulpity operatorskie, oprogramowanie umożliwiające tworzenie raportów i integrację z bazami danych znajdują zastosowanie praktycznie w każdej branży przemysłu. 

Pro-face to klucz do integracji systemów sterowania!

Pulpity operatorskie AGP mogą współpracować  z wieloma urządzeniami sterującymi. Równoczesne połączenie sterowników firmy Siemens, Allen-Bradley, GE Fanuc, Saia, Mitsubishi Electric, czy Omron do jednej konsoli operatorskiej nie stanowi najmniejszego problemu. Dane pobierane z kilku urządzeń mogą być archiwizowane w pliku i przechowywane na uniwersalnej karcie CF. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba się martwić o pamięć jaka jest potrzebna do zbierania danych historycznych. Dostęp do tych informacji jest wyjątkowo łatwy. Dane w plikach CSV można odczytać np. poprzez arkusz kalkulacyjny EXCEL, lub używając zaawansowanego języka skryptu, bezpośrednio poprzez pulpit operatorski. Jeżeli posiadamy większą liczbę maszyn sterowanych panelami Pro-face możemy zastosować niezależne oprogramowanie Pro-Server-EX, które potrafi monitorować wszystkie panele podłączone do standardowej sieci ethernet.  Pro-Server umożliwia w prosty sposób wykonywanie złożonych raportów z produkcji w arkuszu Excel jak i logowanie danych do popularnych baz danych SQL/ORALCE. Jest to również doskonałą platforma do centralnego monitorowania maszyn poprzez pulpity operatorskie.
  

Komputery panelowe przystosowane do trudnych warunków przemysłowych!

Dla bardziej wymagających zastosowań, które opierają się na systemach typu SCADA, oferta Pro-face zawiera szeroką gamę przemysłowych komputerów.

Seria PS typ A

PS-3650A to nowoczesny 12” komputer panelowy z dotykowym ekranem TFT. Wersja ta posiada możliwość zainstalowania dodatkowej karty PCI oraz standardowo wyposażona jest w podwójną kartę do sieci ethernet. Jednostka doskonale nadaje się do instalacji z redundantnym systemem monitorowania. Złącze RAS posiada dwa wejścia i dwa wyjścia cyfrowe, które mogą być sterowane poprzez dołączone biblioteki komunikacyjne.  Pięć portów USB umożliwia elastyczną rozbudowę urządzenia o dodatkowe elementy peryferyjne. W instalacjach, które nie wymagają dodatkowej karty PCI, można zastosować wersję uproszczoną o głębokości 60mm i nie wymagającą wentylatora o sybmbolu PS-3651A.

W jednostkach o przekątnej 15” Pro-face oferuje dwa modele PS-3701A oraz PS-3700A.
Pierwszy z nich został zaprojektowany z myślą o instalacjach, w których nie ma zbyt dużo miejsca na montaż rozbudowanego komputera. Głębokość 60 mm pozwala zaoszczędzić cenne miejsce w szafie sterującej lub na stanowisku operatora. Poręczne złącze USB, dostępne na płycie czołowej, ułatwia wygodne instalowanie dodatkowej klawiatury lub pamięci przenośnej. PS3701 posiada również zintegrowane funkcje kontroli pracy procesora płyty głównej umożliwiające diagnostykę komputera w dowolnej chwili. Przemysłowy procesor Eden 667MHz zapewnia stabilną pracę w ciężkich warunkach oraz eliminuje konieczność stosowania dodatkowego chłodzenia. Dzięki temu komputer nie posiada wbudowanych wentylatorów, a co za tym idzie może być stosowany w pomieszczeniach o wysokiej klasie czystości. Możliwość zastosowania elektronicznych dysków lub karty CF pozwala ograniczyć do minimum newralgiczne elementy mechaniczne. Rozbudowane interfejsy komunikacyjne, wbudowany RS232 oraz RS485 upraszczają połączenie serii PS z oprogramowaniem do wizualizacji czy obsługi sterowników PLC. Z kolei gniazdo PCMCIA daje możliwość instalacji specjalistycznych kart komunikacyjnych i dodatkowych interfejsów. Wysoka jakość gwarantowana znaną marką produktu oraz konkurencyjna cena to oprócz specyfikacji technicznej bardzo ważne zalety nowej serii PS3700. Supercienka ekonomiczna wersja PS3701A w standardzie nie posiada stacji CD-ROM oraz FDD, co skutecznie zwiększa bezpieczeństwo systemu chroniąc go przed przypadkowym dostępem. W celach serwisowych można zawsze połączyć zewnętrzne urządzenia peryferyjne.

Pro-face opracował także model PS-3700A przeznaczony dla bardziej wymagających zastosowań. Jednostka posiada wbudowany CD-ROM oraz stację dysków FDD. W standardzie znajdują się również 4 porty komunikacyjne RS i jedno wolne gniazdo rozszerzeń PCI. PS-3700A jest dostępny z procesorem Eden 667MHz (bez wentylatora) lub Pentium 4 1.7GHz (z wentylatorem). Aluminiowa obudowa (IP65F) umożliwia montaż komputerów w trudnych warunkach przemysłowych. Seria PS 3700 została zaprojektowana do pracy z systemami Windows 2000 lub XP. W ofercie dostępne są również zestawy z kartą CF o pojemności 1GB oraz preinstalowanym systemem operacyjnym Windows XP Embeded.

Wszystkie modele serii PS37xx-A są wyposażone w 12 lub 15 calowy ekran dotykowy z aktywną matrycą TFT.

Grupa MPL zaprasza na szkolenia oraz bezpłatne prezentacje techniczne dotyczące komputerów przemysłowych oraz nowej linii paneli operatorskich Pro-face, które odbywają się cyklicznie w naszych biurach techniczno-handlowych na terenie całego kraju. Szczegółowe informacje dotyczące produktów Pro-face można uzyskać pod adresem e-mail: proface@mpl.pl oraz na stronach internetowych www.mpl.pl i www.proface.com.
Proface_logo_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy