Automatyka.eu

igus® - Najwiekszy polimerowy e-prowadnik do stref zagrożonych wybuchem

www.igus.pl | Wtorek, 29 lipiec 2014r.

W wielu sektorach przemysłowych muszą być używane specjalne produkty ESD i narzędzia ESD w celu zabezpieczenia delikatnych komponentów elektronicznych przed elektrostatycznymi wyładowaniami.

Igus_-_najwiekszy_polimerowy_e-prowadnik_do_stref_zagrożonych_wybuchem_preview

Tagi:


W rezultacie funkcja elektrostatycznego wyładowania odnosi się w szczególności do systemów przewodów energetycznych z głównym naciskiem na pracę zautomatyzowaną. igus® stworzył specjalny e-prowadnik ESD dla tego rodzaju aplikacji. Są one wykonane z materiału igumid ESD, który bez przerwy odprowadza ładunek elektrostatyczny w kontrolowany sposób. Igumid ESD składa się z ulepszonego materiału używanego w e-prowadnikach, który był testowany przez ponad 30 lat w milionach zastosowań. Ulepszenia te zapewniają wymagane właściwości i w wymaganiach mechanicznych nawet przewyższają standardowe materiały. Dlatego na przykład przez nieco większą sztywność i mniejszą o około 15% grubość można uzyskać większą długość samonośną. Cechą łańcucha ESD jest także dłuższy okres użytkowania. W przeciwieństwie do krótkotrwałych powłok przewodzących lub ulotnych wcielonych materiałów antyelektrostatycznych, dodatki w ESD zapewniają trwałą i “bezkonserwacyjną” przewodność. Innymi korzyściami jest także odporności na niekorzystne warunki środowiska.

e-prowadnik w wersji ESD od igus®, zapewnia stałe odprowadzanie ładunków elektrycznych, nie tylko dzięki materiałowi z jakiego został wykonany, ale również dzięki specjalnie zaprojektowanej konstrukcji łączenia ogniw. Obcenie w wersji ESD jest dostępny również największy polimerowy e-prowadnik serii E4.350, o maksymalnej wysokości wewnętrznej 350mm, stosowany między innymi na platformach wiertniczych, w hutach i wszędzie tam gdzie trzeba prowadzić duże ilości ciężkich przewodów

Więcej informacji na

 

www.igus.pl/ESD

Igus_-_najwiekszy_polimerowy_e-prowadnik_do_stref_zagrożonych_wybuchem_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy