Automatyka.eu

Najnowszy czujnik Hansford Sensors umożliwia monitorowanie drgań w miejscach z ograniczoną przestrzenią.

Hansford Sensors | Czwartek, 31 lipiec 2014r.

Hansford Sensors, wiodący Europejski producent akcelerometrów przemysłowych, wypuścił na rynek nowy czujnik, przeznaczony specjalnie dla aplikacji inżynierskich, w których miejsce i dostęp do urządzenia są bardzo ograniczone.

Hansford_sensors_4-20s_series_preview

Nowy czujnik HS-420S zapewnia klientom narzędzie do kontroli on-line poprawności działania wentylatorów, pomp, silników i szerokiej gamy innych urządzeń wirnikowych. Akcelerometry te podłączane są bezpośrednio do sterowników PLC, systemów BMS lub dowolnego innego modułu posiadającego wejście prądowe 4-20mA, obniżając często koszty inwestycji.

Konstrukcja czujnika drgań HS-420S jest kompromisem między wysokimi wymaganiami klientów dotyczącymi niewielkich rozmiarów urządzeń pomiarowych i kosztem akcelerometrów przemysłowych, oferując szeroki zakres zastosowań w przypadkach aplikacji o ograniczonym dostępie do monitorowanych urządzeń. Z niska wagą 170 gram i niewielkimi wymiarami: 25mm szerokości i 35mm długości, HS-420S może również zostać użyty z systemami kontroli offline za pomocą popularnych na rynku urządzeń do zbierania danych. Uziemiony czujnik u podstawy, zapewnia że problemy z maszynami wykrywane są odpowiednio wcześnie, minimalizując tym samym przestój w pracy urządzeń i związany z tym koszty.

Czujnik w obudowie ze stali nierdzewnej o 2-pinowym wejściu jest dostosowany do pomiarów w zakresie temperatur od -25oC do +90oC i szczelności IP67. Wychodząc na przeciw zapotrzebowaniu klientów na równoczesny i ciągły monitoring drgań i temperatury z jednego przyrządu pomiarowego ,akcelerometr HS-420S jest dostępny również z opcją pomiaru temperatury.

Czujniki drgań Hansford Sensors są projektowane z myślą o zwiększeniu efektywności i ochrony procesu produkcji oraz maszyn przemysłowych w wielu gałęziach przemysłu, w tym: w przemyśle obróbczym, energetyki wiatrowej, przemysłu morskiego i górnictwa.

Hansford_sensors_4-20s_series_small Hr_primarylogo_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy