Automatyka.eu

uprox+ czujniki optymalizujące koszty FORD'a

TURCK | Czwartek, 18 maj 2006r.

W celu ograniczenia wysokiej liczby specjalistycznych czujników stosowanych w różnych aplikacjach, FORD zastosował czujniki uprox®+ firmy TURCK.

Uprox__preview

Tagi:


W jednej hali w fabryce Forda w Koloni stosowano dotychczas 432 różne typy czujników. Stan taki wymagał bardzo szerokiego magazynu standardowych urządzeń wliczając w to bardzo drogie i specjalistyczne wykonania, które musiały być dostępne w razie wystąpienia awarii. W ramach programu redukcji kosztów TVM (Team Value Management) głównym celem było znalezienie jednego dostawcy dla wszystkich fabryk w Europie. Był to pierwszy ważny krok Forda w procesie optymalizacji i poszukiwania „światowego dostawcy"!

Jakie zalety oferuje uprox®+?

Czujniki uprox®+ firmy TURCK posiadają innowacyjną cewkę oraz oryginalna technologię wykonania oferując unikalne cechy charakterys-tyczne. Nowe czujniki zapewniają najwyższe zakresy detekcji bez współczynnika korekcji (ten sam zakres detekcji dla wszystkich metali), odporność na pola wytwarzane w procesach spawania oraz rozszerzony zakres temperaturowy, wysoki EMC, jak również możliwość montażu poniżej powierzchni montażowej zabudowy.
 
Docelowa redukcja liczby stosowanych czujników przynosi wymierne korzyści: Szeroki zakres stosowanych typów może być zastąpiony niewielką liczbę typów czujników uprox®+. Unika się w ten sposób braków materiałowych i przyspiesza proces wymiany usprawniając utrzymanie ruchu i znacznie redukując koszty procesowe.
 
Zalety te przekonały kadrę techniczną w Fordzie: „Zadanie było jasne i już po tygodniu na liście widniało tylko 48 typów czujników (oryginalnie 432). Z tego 10 typów stosowano w 80% wszystkich aplikacji. To nas ostatecznie przekonało."
Uprox__small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy