Automatyka.eu

Moduły sterowania zaworów dla piconet i BL67

Turck | Czwartek, 18 maj 2006r.

Podstawą wielu aplikacji przemysłowych jest wzajemne oddziaływanie urządzeń elektrycznych i pneumatycznych.

Moduly_sterowania_zaworow_preview

Duża ilość sygnałów w kompaktowej obudowie

Nowy moduł serii piconet SNNE-0016D-0001 to wielopolowy interfejs dla zaworów posiadający 16 wyjść dwustanowych w obudowie o wymiarach 30 x 126 mm. Każdy z kanałów ma obciążalność 0.5A przy zasilaniu 24VDC. Dane z modułu rozszerzeń są transmitowane poprzez moduł IP-Link do sterownika przy użyciu jednego z dostępnych protokołów sieciowych: PROFIBUS, DeviceNet, CANopen, INTERBUS lub Modbus TCP.

Moduły piconet, dzięki małym gabarytom i dużej różnorodności dostępnych typów we/wy nadają się idealnie do zastosowania w wielu sytuacjach. Kompaktowe moduły mogą być montowane bezpośrednio obok bloków zaworów. Umożliwia to zastosowanie krótkich kabli oraz łatwą instalację. Zwarcia występujące w uszkodzonych zaworach są wykrywane przez poszczególny kanał i sygnalizowane poprzez wysłanie wiadomości do sterownika. Skraca to czasy przestoju i redukuje związane z tym koszty.

BL67: Wielopolowe terminale zaworów lub bloki CANopen
BL67 oferuje dwie możliwości dla „podłączenia zaworów": wielopolowe terminale zaworów mogą być podłączane bezpośrednio poprzez moduł wyjść dwustanowych ze złączem M23. Moduły te dostępne są wersji 4, 8 lub 16 kanałowych.

Druga możliwość to dowolna ilość zaworowych bloków CANopen, która może być zintegrowana w szybki i prosty sposób z systemem BL67 za pośrednictwem modułu (BL67-1CVI) z interfejsem CANopen. Technika „Plug & Play" ma tu pierwszorzędne znaczenie: użytkownik ustala tylko ilość zaworów elektromagnetycznych, nie jest wymagana specjalna wiedza o sieci CANopen.
Moduly_sterowania_zaworow_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy