Automatyka.eu

Inteligentne, elastyczne i pełne mocy

MPL POWER ELEKTRO Sp. z o.o. | Sobota, 20 styczeń 2007r.

Nowa seria przetwornic częstotliwości Mitsubishi Electric przeznaczona dla wymagających aplikacji.

A740-200_preview
Przetwornice częstotliwości Mitsubishi Electric nowej serii FR-A700 to najwyższej jakości jednostki stworzone dla wymagających i nowoczesnych aplikacji mechanicznych oraz instalacji przemysłowych. Zaawansowane technologicznie rozwiązania takie, jak Mitsubishi's Real Sensorless Vector Control, zintegrowane sterowniki kompaktowe i dobrze rozwinięty zakres modeli pomagają wdrożyć nawet najbardziej wymagające aplikacje. Te nowoczesne przetwornice częstotliwości są dostępne z mocą wyjściową od 0,4 do 630 kW i zostały oficjalnie zaprezentowane podczas Targów Hannover.
Serię FR-A700 charakteryzują rozbudowane funkcje regulacji prędkości i momentu obrotowego oraz kontroli pozycji.

Real Sensorless Vector Control

Kluczowy komponent softwarowy tych przetwornic częstotliwości, które posiadają bardzo wysoką precyzję pozycjonowania nawet bez kompleksowej informacji zwrotnej na temat prędkości, to  Real Sensorless Vector Control (RSV) system stworzony i rozwinięty przez Mitsubishi Electric. RSV umożliwia dostosowanie wysokiego momentu obrotowego do pełnego zakresu regulacji nawet przy małych prędkościach. Kolejne korzyści systemu RSV to o wiele lepsza dynamika prędkości, niespotykanie wrażliwa charakterystyka podczas pracy i wysoki moment obrotowy w momencie uruchomienia urządzenia. Pozwala to osiągnąć niespotykany dotąd poziom dynamiki zarezerwowany jak dotąd tylko dla serwonapędów I silników prądu stałego. Kontrolowany przez system moment obrotowy chroni zarówno silnik jak i maszynę. Inne modele tej serii mogą być dodatkowo wyposażone w funkcje flux vector control and simple V/F control. Nawet podwieszone ładunki jak w przypadku dźwigów i wind, mogą być precyzyjnie pozycjonowane przy użyciu silnika z generatorem pulsowym.

Praca czułego systemu kontroli wektorowej jest możliwa dzięki precyzyjnemu silnikowi. Nowa generacja przetwornic częstotliwości jest wyposażona w funkcję dostrajania pozycji, która działa nawet wtedy, kiedy silnik się nie „kręci". Funkcja ta jest w stanie zidentyfikować wszystkie niezbędne charakterystyki standardowych silników w niecałą minutę. Kiedy system pracuje wszystkie parametry są dopasowywane przy pomocy funkcji automatycznego dostrajania, co równocześnie minimalizuje zmiany prędkości wywołane rosnącą temperaturą silnika i zapewnia precyzyjne wykonanie operacji za każdym razem.

Zintegrowane PLC

Seria FR-A700 jest fabrycznie zintegrowana z wbudowanym sterownikiem PLC. Sterownik ten umożliwia bezpośredni Dostęp do wszystkich parametrów napędu i może finkcjonować jako autonomiczny sterownik i przyrząd monitorujacy mogący realizować wiele przydatnych zadań. Mechanicy I inżynierowie utrzymania ruchu mogą zaimplementować swoje własne programy, aby dostosować charakterystykę napędu dokładnie do potrzeb swoich aplikacji, wykorzystując przy tym swoją zdobytą w firmie wiedzę.

Funkcja "Plug-and-Play" w sieciowych systemach automatyki

Przemysłowe systemy field bus mogą być implementowane z opcjonalnymi kartami rozszerzajacymi. Przetwornice częstotliwości serii FR-A700 mogą również być stosowane w systemach sieciowych razem z systemami motion Mitsubishi Electric. Jest to możliwe dzięki dzięki nowej karcie do sieci SSCNet. System sterowania ruchu motion jest konfigurowany przy pomocy funkcji Plug-and-Play, która nie wymaga ręcznego wprowadzania żadnych parametrów.

Inteligentna diagnostyka i funkcje serwisowe

Nowoczesna diagnostyka i funkcje podtrzymujące chronią przetwornice przed awariami i przestojami w pracy. Automatyczny system samokontroli monitoruje wszystkie podległe komponenty I wyświetla komunikaty awaryjne na długo przed awarią jednostki. Licznik godzin pracy urządzenia umożliwia serwisowanie w najbardziej dogodnym momencie, a konstrukcja ułatwiająca czynności serwisowe gwarantuje, że urządzenie szybko do pracy. Wiele wbudowanych funkcji ochronnych ułatwia czynności serwisowe, a łatwy dostęp do jednostki przyspiesza serwis urządzenia.

Prosta instalacja

Montaż i użytkowanie nowych przetwornic częstotliwości są bardzo proste. Automatyczna identyfikacja daty silnika i standardowy filtr przeciwdźwiękowy dają pewność, że napęd jest gotowy do pracy. Przyjazny dla użytkownika wyświetlacz ułatwia dostęp do wszystkich ważnych parametrów napędu. Informacje informacje na temat pracy jednostki są wyświetlane na wymienialnym wyświetlaczu.
Przetwornica częstotliwości może być konfigurowana i obsługiwana przy pomocy koputera podłączonego do portu USB. Nowy konfigurator przetwornic FR-A700 zwiera software w skład którego wchodzi wiele przydatnych funkcji, jak graficzna analiza pracy maszyny i automatyczne narzędzia służące do przejścia na najnowsze typy sprzętu.

Długa żywotność serwisowa

Udogodnienia techniczne i wiele nowych fukcji sprawia, że nowa seria przetwornic częstotliwości posiada ponadprzeciętną żywotność serwisową. Wysokiej jakości kondensatory, mocne wentylatory oraz PCBs z dwoma polakierowanymi pokrywami to tylko niektóre udogodnienia. Kolejnym użytecznym dodatkiem jest szczelność na poziomie IP-20, dostępna w jednostkach jednostkach mocy wyjściowej od 45 kW wzwyż. Jednostki nowej serii cechuje prostota instalacji, którą można przeprowadzić bez potrzeby dodatkowych wyłączników.

Szeroka oferta urządzeń

Przetwornice częstotliowości serii FR-A700 są dostępne z mocą wyjściową od 0,4 do 630 kW oraz z zasilaniem 3-fazowym od 380 do 480 lub 500V. (50 lub 60 Hz). Mogą być przeciążane do 200% na minutę i do 270% w ciągu 0,5 s.

Nowa seria przetwornic częstotliwości FR-A700 powoduje, że nawet obsługa bardzo wymagających aplikacji staje się prostsza.
A740-200_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy