Automatyka.eu

Bridgestone w Stargardzie Szczecińskim

PAIiIZ | Czwartek, 08 czerwiec 2006r.

Japoński koncern Bridgestone Corp. zainwestuje 200 mln euro w budowę nowego zakładu w Stargardzie Szczecińskim. Będzie to druga fabryka opon Bridgestone w Polsce.

Brak_obrazka_preview

Tagi:


W nowej fabryce, europejska spółka japońskiego koncernu, Bridgestone Europe NV/SA (BSEU) będzie produkować opony radialne do samochodów ciężarowych i autobusów. "To bardzo ważny krok by uczynić europejski łańcuch dostaw bardziej niezależnym od importu spoza Europy," powiedział Prezes Bridgestone Europe, Takashi Urano.

Zakład zostanie zlokalizowany na gruncie o powierzchni ok. 100 ha. Obszar ten zostanie włączony do Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Budowa ruszy w pierwszej połowie przyszłego roku. Produkcja ma się rozpocząć w pierwszej połowie 2009 r.

Fabryka w Stargardzie Szczecińskim będzie 51. fabryką Bridgestone na świecie i 3. w środkowej Europie. W Polsce koncern ma już fabrykę opon w Poznaniu, w której zatrudnia 1 290 osób. Bridgestone jest obecny w Polsce od 1998 r. Na początku 2005 r. firma zdecydowała się na budowę zakładu gumowych gąsienic w Żarowie koło Wrocławia na terenie Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej. To inwestycja za 12 mln euro. W fabryce ma pracować 300 osób.
Brak_obrazka_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy