Automatyka.eu

ZAMEL CET - ponad 50 % na eksport

ZAMEL CET | Środa, 18 kwiecień 2007r.

Grupa ZAMEL CET, lider w Europie Środkowo-Wschodniej w produkcji dzwonków i gongów oraz jeden z czołowych polskich producentów wyrobów elektrotechnicznych, zwiększyła udział przychodów z eksportu w przychodach całkowitych do ponad 50%.

Brak_obrazka_preview

Tagi:


Wynik ten jest efektem przyjętej w 2000 roku i konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju eksportu. Produkty ZAMEL CET są dziś dostępne w 35 krajach na 3 kontynentach. Przychody grupy w 2006 roku osiągnęły rekordowy w historii firmy poziom 43,4 mln zł.

- Od kilku lat obserwujemy wzrost zainteresowania naszymi produktami ze strony kontrahentów zagranicznych - mówi Tomasz Łodziński, odpowiedzialny za eksport w grupie ZAMEL CET - Udział w międzynarodowych imprezach wystawienniczych, stale nawiązywane i rozwijane kontakty handlowe oraz dobre, wręcz niejednokrotnie przyjacielskie relacje z dystrybutorami, przynoszą spodziewane efekty. Cieszę się, że nasze towary kupowane są tak samo chętnie zarówno za wschodnią jak i za zachodnią granicą naszego kraju, dodaje.
Grupa ZAMEL CET w 2006 roku nawiązała historyczną relację handlową z kontrahentem z Tajwanu, rozpoczynając tym samym eksport do tego kraju swoich dzwonków i gongów. Obecnie produkty grupy sprzedawane są m.in. do: Rosji, Bułgarii, Rumunii, Serbii, Czarnogóry, Chorwacji, Macedonii, Białorusi, Czech, Ukrainy, Słowacji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Egiptu, Uzbekistanu, Kazachstanu, Kirgistanu, Mołdawii, Węgier, czy krajów nadbałtyckich - Litwy, Łotwy i Estonii. Wśród krajów, które dołączyły w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy do importerów produktów ZAMEL CET są m.in: Grecja, Niemcy, Słowenia, Austria, Francja, Dania, Belgia, Irlandia, Islandia. Finalizowane są również rozmowy z kontrahentami z Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Syrii, Arabii Saudyjskiej i Szwecji.

Grupa ZAMEL CET rozwija międzynarodowe kontakty handlowe głównie poprzez udział w imprezach targowych w Europie i Azji oraz dzięki nawiązywanym we własnym zakresie relacjom biznesowym z partnerami zagranicznymi. W bieżącym roku przedstawiciele ZAMEL CET uczestniczyli już w takich targach jak: EnerMotive w Mediolanie oraz DOM w Ljubljanie. Odwiedzili również swoich klientów, przy okazji targów Middle East Electricity w Dubaju oraz Amper w Pradze. Planowane są także liczne wyjazdy w celach handlowych, m.in. krajów nadbałtyckich, Szwecji, Rosji, a także udział w targach BakuBuild w Baku oraz ENERGETAB w Bielsku-Białej.

***
Grupa ZAMEL CET z siedzibą w Pszczynie jest liderem w Europie Środkowo-Wschodniej w zakresie produkcji dzwonków i gongów oraz jednym z czołowych polskich producentów i eksporterów wyrobów elektrotechnicznych. Oferta ZAMEL CET obejmuje 8 grup produktowych: SUNDI - dzwonki i gongi, ENTRA - systemy domofonowe, CET - przewody, ETERO - systemy przywoławcze, GARDI - alarmy bezprzewodowe, YNSTA - wyroby elektroinstalacyjne, STIRO - urządzenia zdalnego sterowania, EXTA - automatykę budynkową. Firma ZAMEL działa na rynku od 1989 roku. W 2000 roku właściciele firmy ZAMEL zakupili spólkę CET, tworząc Grupę ZAMEL CET. Fundamentem rozwoju Grupy Zamel Cet są od początku działalności: systematyczne inwestycje, dbałość o pracowników oraz staranność w obsłudze klientów.

Brak_obrazka_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy