Automatyka.eu

Nagroda Lodołamacz 2007 dla firmy ZAMEL

ZAMEL CET | Wtorek, 22 maj 2007r.

Zakład Mechaniki i Elektroniki „Zamel” z Pszczyny, wchodzący w skład Grupy Zamel Cet, otrzymał tytuł Lodołamacza 2007 w ogólnopolskim etapie Konkursu „LODOŁAMACZE 2007”.

Brak_obrazka_preview

Tagi:


Ideą konkursu jest nagradzanie firm i osób, które w sposób szczególny angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych, a także tworzą dla nich nowe i coraz lepszej jakości miejsca pracy. Firmie Zamel nagrodę przyznano w kategorii Otwarty Rynek Pracy. Nagrody wręczono podczas uroczystej gali, która odbyła się 17 maja w Łazienkach w Warszawie. Organizatorem konkursu jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Dając pracę osobom niepełnosprawnym umożliwiamy im rozwój, samorealizację oraz integrację       z resztą społeczeństwa - mówi Katarzyna Łodzińska, Wspólnik w firmie Zamel - tymczasem nasza firma zyskuje bardzo wdzięcznych, rzetelnych i oddanych pracowników. Nagroda Lodołamacz, to dla nas bardzo ważne wyróżnienie. Zamierzamy w dalszym ciągu prowadzić odpowiedzialną politykę personalną tak, aby wspierać osoby niepełnosprawne i dawać przykład innym pracodawcom - dodaje.

Firmę Zamel wyróżniono przede wszystkim za umiejętność łączenia sukcesu ekonomicznego z pomocą niepełnosprawnym i działalnością na rzecz lokalnego środowiska. Dostrzeżono także wysoki wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych. W firmie pracuje 47 osób z różnym stopniem niepełnosprawności. Wszystkich pracowników jest 183. Pracownicy niepełnosprawni są zatrudnieni na różnych szczeblach, od stanowisk produkcyjnych po kierownicze.  

W siedzibie firmy Zamel wprowadzono szereg udogodnień związanych ze specjalnymi potrzebami osób niepełnosprawnych. Zarówno budynek, jak i poszczególne stanowiska pracy są dostosowane do potrzeb i schorzeń zatrudnionych. W budynku istnieją ciągi komunikacyjne   przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pracownicy mają zapewnioną odpowiednią opiekę medyczną. Zmiany mające na celu dostosowanie infrastruktury do wymagań związanych z zatrudnieniem osób niepełnosprawnych firma Zamel podjęła ponad 10 lat temu. Pierwsi niepełnosprawni zostali zatrudnieni w firmie w 1994 roku. Przez 6 lat Zamel utrzymywał status Zakładu Pracy Chronionej. Od 2003 roku Zamel nie nie jest już Zakładem Pracy Chronionej, ale firma, działając w ramach otwartego rynku pracy, zachowała wysoki poziom zatrudnienia osób niepełnosprawnych oraz  stosowne dla tej grupy przywileje.

***
Firma Zamel jest producentem i eksporterem wyrobów elektrotechnicznych. Sztandarową grupą produktów są dzwonki i gongi. W ofercie firmy Zamel znajdują się także: domofony i wideofony, alarmy bezprzewodowe, aparatura budynkowa, systemy przywoławcze, kable i przewody, wyroby elektroinstalacyjne oraz urządzenia zdalnego sterowania. Produkty firmy Zamel obecne są w 35 krajach na 3 kontynentach.

Brak_obrazka_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy