Automatyka.eu

Royal Canin rozpoczął inwestycję pod Krakowem

PAP | Piątek, 16 czerwiec 2006r.

Francuska firma Royal Canin kosztem około 80 mln zł wybuduje fabrykę suchej karmy dla zwierząt w Niepołomicach k. Krakowa. W piątek przedstawiciele inwestora wmurowali kamień węgielny pod nową inwestycję.

Brak_obrazka_preview

Tagi:


Pełnomocnik zarządu Royal Canin Polska Katarzyna Friedlein- Wójtowicz poinformowała PAP, że zakład o zdolnościach produkcyjnych 130 tys. ton wyrobów rocznie zostanie uruchomiony w trzecim kwartale 2007 roku. Zatrudnienie znajdzie tam na początek około 50 pracowników.

"Będzie to najnowocześniejsza z fabryk Royal Canin na świecie" - oceniła Friedlein-Wójtowicz. Zakład w Niepołomicach będzie dziewiątą fabryką francuskiej firmy.

Pełnomocnik wyjaśniła, że produkowana karma będzie przeznaczona na rynek Polski i Europy Środkowej. Inwestor już ponad rok temu zdecydował o zlokalizowaniu nowej fabryki w tej części kontynentu. Niepołomice przedstawiły najlepszą ofertę, a ich kontrkandydatami były m.in. miejscowości w Czechach i Słowacji.

Fabryka powstanie na 11 hektarach pozyskanych przez spółkę Małopolskie Parki Przemysłowe, powołaną przez samorząd województwa małopolskiego do skupowania i przygotowywania terenów pod przyszłe inwestycje. Teren ten został odsprzedany francuskiemu inwestorowi.

Firma Royal Canin założona została w 1967 roku przez lekarza weterynarii dr Jeana Cathary'ego. Jej roczne obroty przekraczają 500 mln euro, z czego ponad 75 proc. osiągane jest poza granicami Francji.

Firma ma fabryki we Francji, RPA, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Brazylii, Argentynie, Rosji i Wielkiej Brytanii. Zakłady te zatrudniają w sumie blisko 2 tys. pracowników. Produkty Royal Canin dostępne są w 85 krajach świata.

Royal Canin to drugi zagraniczny koncern, który wybrał w ostatnim czasie gminę Niepołomice. W sierpniu zeszłego roku umowę na budowę fabryki podpisał niemiecki producent ciężarówek MAN, który zamierza zainwestować tam ponad 90 mln euro i zatrudnić ponad 650 osób.
Brak_obrazka_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy