Automatyka.eu

Narzędzia do usuwania izolacji AM 16 i AMF 6/10

Weidmuller | Poniedziałek, 04 czerwiec 2007r.

Weidmüller skonstruował zupełnie nowe narzędzia do usuwania izolacji zarówno z przewodów okrągłych jak i płaskich.

Narzdzia-am16-amf16_preview
AM16 służy do usuwania izolacji z przewodów okrągłych. Narzędzie to odznacza się małymi wymiarami oraz małym promieniem pracy.

Dlatego sprawdza się szczególnie w sytuacjach gdzie przestrzeń montażowa jest ograniczona np. w kanałach kablowych. Konstrukcja noża umożliwia cięcia wzdłużne i „na okrągło". Specjalna śruba pozwala na ustawienie głębokości nacięcia izolacji oraz wybór rodzaju cięcia.

W systemach rozdziału energii coraz częściej stosowane są płaskie przewody. Specjalnie do nich przeznaczony jest model AMF 6/10. Można nim usuwać izolację z przewodów 6 mm2  i 10 mm2. AMF 6/10 posiada zdejmowalną prowadnicę. Taka konstrukcja umożliwia proste i równomierne cięcie materiału izolacji. Ryzyko zranienia użytkownika przy tej operacji zostało zminimalizowane niemal do zera. Głębokość nacięcia można indywidualnie ustawić w zależności od typu izolacji. Do dyspozycji użytkownika jest również uchwyt, który zapobiega niepożądanemu przesunięciu noża. Nacięcie izolacji jest możliwe w dowolnym punkcie. Nie ma znaczenia czy jest to część płaska  czy krawędź przewodu.

Oba narzędzia posiadają ergonomiczną konstrukcję i odznaczają się długą żywotnością.
Narzdzia-am16-amf16_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy