Automatyka.eu

Apriso integruje MES z PLM

Apriso | Niedziela, 19 sierpień 2007r.

Krótszy cykl rozwoju, wyższa jakość produkcji i wreszcie uzyskiwanie szybszych metryk czasu potrzebnego do rozpoczęcia produkcji i wprowadzenia produktu na rynek

Apriso_preview

Tagi:


– to kilka najnowszych korzyści, jakie daje zintegrowany z PLM system FlexNet (klasy MES) do zarządzania i harmonogramowania produkcji.

Zredukowanie cyklu tworzenia produktu umożliwił transfer danych między komórkami odpowiedzialnymi za projektowania produktu i jego produkcję. Jak bardzo jest to skomplikowany proces, wie doskonale każda firma produkcyjna. Rozwój produktu angażuje bowiem wielu uczestników, m.in. dostawców, partnerów i klientów, a scalenie i skrupulatna kontrola bez odpowiednich rozwiązań jest niezwykle czasochłonna i kapitałochłonna. Tym bardziej, jeśli producent współpracuje z poddostawcami rozproszonymi po różnych rynkach. 

Oprogramowanie klasy PLM ogranicza te koszty, umożliwiając globalne tworzenie planów produktu, projektowanie, wytwarzanie i przekazywanie informacji potrzebnych do współpracy przez lokalne sieci i Internet. System FlexNet firmy Apriso poszedł o krok dalej i połączył PLM z MES poprzez moduł Biznesowego Integratora pozwalającym na integrację FlexNet z systemem ERP. Dla firm wielozakładowych jest także możliwość integracji z zaawansowanym modułem Globalnego Menedżera Procesów dla kontroli procesów produkcyjnych z poziomu centrali firmy oraz z modułem Quality Execution odpowiedzialnym za zarządzanie jakością. 

Rozwiązanie takie umożliwiło transfer danych między projektowaniem produktu, a produkcją, a w konsekwencji skrócenie czasu wymaganego dla wprowadzenia produktu na rynek. Np. szacunki analityczne są jednocześnie integrowane nie tylko z procesami produkcji i inżynierii, ale też z wymaganymi założeniami jakościowymi. 

Inną dodatkową wartość, jaką zyskała wspólna platforma FlexNet i PLM, jest korelowanie wyników w czasie rzeczywistym już na etapie projektowania. Ponieważ FlexNet zarządza i harmonogramuje produkcję na bieżąco, wyniki mogą zostać z łatwością (błyskawicznie) wykorzystane przy kolejnych modyfikacjach projektu celem zwiększenia produkcji lub poprawy jakości. 

***
Apriso Corporation - firma zajmująca się produkcją oprogramowania założona w 1992 r., której podstawowym przedmiotem działalności jest dostarczanie swoim klientom przewagi konkurencyjnej. Czyni to pozwalając organizacjom na szybkie przystosowanie się do zmian zachodzących na rynku i niespodziewanych wydarzeń. W 2000 roku w Krakowie zlokalizowano główne centrum badawczo-rozwojowe Apriso. Ośrodek ten , zatrudniający ponad 70 pracowników, funkcjonuje też jako centrum implementacji i wsparcia technicznego dla całego regionu europejskiego. Opracowana przez Apriso Platforma FlexNet zapewnia widoczność, dostosowywalność oraz sprawowaną w czasie rzeczywistym kontrolę operacji produkcyjnych w całym przedsiębiorstwie i całej sieci łańcucha dostaw. Apriso obsługuje ponad 150 klientów z 40 krajów obu Ameryk, Europy i Azji, dostarczając oprogramowanie dla 550 instalacji na całym świecie. Do grona klientów firmy zaliczają się General Motors, Lear, Honeywell, Microsoft, L'Oreal, Lockheed Martin, Becton Dickinson, Rubbermaid, Saint-Gobain, Novelis i Essilor. Aby uzyskać więcej informacji na temat Apriso i systemu FlexNet, zapraszamy na stronę www.apriso.com.pl.
Apriso_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy