Automatyka.eu

ABB udostępni nieodpłatnie polskim uczelniom technicznym program RobotStudio 5

ABB | Środa, 22 sierpień 2007r.

ABB w Polsce wraz z fabryką ABB w Szwecji, która produkuje roboty, prowadzą wspólną akcję na rzecz technicznych uczelni wyższych.

Robotstudio_preview

Tagi:


ABB w Polsce wraz z fabryką ABB w Szwecji, która produkuje roboty, prowadzą wspólną akcję na rzecz technicznych uczelni wyższych. Nieodpłatnie udostępniają licencję RobotStudio 5 służącą do programowania i symulacji systemów robotów w trybie "off-line".

RobotStudio pracuje na standardowych komputerach PC z systemem operacyjnym Windows. Program wykorzystuje technologię VirtualRobotTM firmy ABB. Dzięki temu symulacją robota steruje system operacyjny stosowany w prawdziwych urządzeniach. Program zawiera także prosty w użyciu, ale oferujący duże możliwości moduł modelowania przestrzennego (3D). Moduł "Visual Basic for Applications" pozwala dostosować RobotStudio do konkretnych potrzeb i wymagań oraz zwiększyć jego funkcjonalność. Udzielona licencja umożliwia pracę w sieci na 50 stanowiskach. Aby otrzymać oprogramowanie, należy przesłać do ABB odpowiednie zgłoszenie. W liście napisanym po angielsku uczelnia powinna potwierdzić swoje zainteresowanie aplikacją, a także przybliżyć program kształcenia w zakresie robotyki. Powinna również zawrzeć krótką informację, w jaki sposób uczelnia planuje wykorzystać RobotStudio w cyklu nauczania.

Poza samym programem, szkoły wyższe mogą liczyć na pełne wsparcie techniczne w zakresie instalacji i bezawaryjnego utrzymania na serwerach dostarczonej aplikacji.

Dzięki oprogramowaniu studenci będą mogli nabyć umiejętności programowania robotów i planowania całych zrobotyzowanych stanowisk pracy. Pierwsze uczelnie wyższe już zgłosiły swoje zainteresowanie oferowaną przez ABB licencją RobotStudio 5.
Robotstudio_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy