Automatyka.eu

12000 użytkowników Visty ofiarami awarii serwerów

Arcabit | Środa, 29 sierpień 2007r.

Przed kilkoma dniami doszło do awarii serwerów microsoftowego systemu Windows Genuine Advantage, który weryfikuje legalność instalowanych przez użytkowników kopii Windows.

Brak_obrazka_preview

Tagi:


Przed kilkoma dniami doszło do awarii serwerów microsoftowego systemu Windows Genuine Advantage, który weryfikuje legalność instalowanych przez użytkowników kopii Windows. Obecnie wiadomo już, że na awarii ucierpiało 12000 użytkowników Visty, którzy próbowali w tym właśnie czasie przeprowadzić rejestrację.

Wskutek awarii na komputery tych osób dotarły nieprawidłowe odpowiedzi na prośbę o sprawdzenie legalności. Nie udało się im zainstalować systemu. Ponowne uruchomienie komputera spowodowało, że interfejs Aero się nie włączył, a OS przyjmuje tylko poprawki związane z bezpieczeństwem.

Microsoft nie poinformował jeszcze oficjalnie, co było powodem awarii. Osoby, które nie mogły zarejestrować swoich kopii systemu mogą zrobić to samodzielnie poprzez witrynę Microsoft Genuine Advantage. Oprogramowanie odzyska wówczas pełną funkcjonalność.

Brak_obrazka_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy