Automatyka.eu

Nowe firmy w Łodzi

PAIiIZ | Czwartek, 13 wrzesień 2007r.

Pięciu nowych inwestorów otrzymało w środę 12 września zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (ŁSSE).

Brak_obrazka_preview
Zewolenia odebrały firmy - Procter & Gamble, Huta Szkła Sławno, Turnils, Libner oraz P.P.H.U. Jacek Sukiennik.

Koncern Procter & Gamble (P&G), która w Aleksandrowie Łódzkim rozpocznie wkrótce produkcję kosmetyków marki Olay, jest największym z nowych inwestorów. To już trzecia duża inwestycja tej firmy w ŁSSE. Tym razem P&G zainwestuje ponad 138 mln złotych. Do końca 2012 roku firma planuje stworzyć na terenie fabryki w Aleksandrowie Łódzkim 300 nowych miejsc pracy. 210 pracowników będzie zatrudnionych bezpośrednio przez P&G, a 90 przez kontraktora wybranego przez P&G. Otwarcie fabryki planowane jest na rok 2009, a proces rekrutacyjny na stanowiska inżynierskie i techniczne rozpocznie się już za miesiąc.

Kolejną firmą, która rozpoczyna swoją działalność w strefie jest Huta Szkła Sławno, która produkować będzie wyroby opakowaniowe ze szkła, m.in. słoiki i butelki bezbarwne. Nowa inwestycja powstanie w Sławnie, a planowane nakłady to 55 mln złotych i docelowo 45 nowych miejsc pracy.

W podstrefie Zduńska Wola inwestycję rozpocznie zaś spółka Turnils, producent żaluzji. Spółka zatrudni około 130 osób i poniesie nakłady na poziomie 42 mln zł.

Zezwolenie odebrała także działająca we Francji spółka Libner, zajmująca się wytwarzaniem nadwozi samochodowych. Firma planuje wybudowanie w Kutnie fabryki produkującej karoserię i  naczepy dla samochodów ciężarowych oraz zestawy montażowe z tym związane. Budowa fabryki rozpocznie się już niebawem, a jej otwarcie planowane jest na pierwsze półrocze 2008 roku. Firma zatrudni około 40 pracowników i zainwestuje prawie 9 mln złotych.

Kolejny nowy inwestor to P.P.H.U. Jacek Sukiennik. Firma zajmuje się przetwórstwem tworzyw sztucznych oraz opakowań ze styropianu. W Zgierzu inwestor zbuduje fabrykę, w której zostanie zastosowana nowoczesna technologia recyclingu. Nakłady inwestycyjne to prawie 30 mln złotych, a liczba nowych miejsc pracy to 40.

W 2007 roku ŁSSE wydała już 9 zezwoleń nowym inwestorom, a prognozy wskazują, że do końca roku będzie ich około 20. Według wstępnych szacunków zadeklarowane przez inwestorów nakłady wzrosną z 1 mld EUR do 1,39 mld EUR, a deklarowane miejsca pracy z 9,9 tys. do 14,5 tys.
Brak_obrazka_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy