Automatyka.eu

Rockwell Automation wprowadza nowe, modułowe serwonapędy

Rockwell Automation | Środa, 26 wrzesień 2007r.

Dodatkowe zakresy mocy ułatwią producentom i użytkownikom niewielkich urządzeń pakujących wybór optymalnych rozwiązań sterowania ruchem.

Kinetix-2000_preview

Dodatkowe zakresy mocy ułatwią producentom i użytkownikom niewielkich urządzeń pakujących wybór optymalnych rozwiązań sterowania ruchem.

Rockwell Automation wprowadził na rynek nowe serwonapędy Allen-Bradley Kinetix 2000, które oferują dużą precyzję i zaawansowane mechanizmy sterowania znane z innych urządzeń z serii Kinetix, mogące przy tym pracować w niższych zakresach mocy. Nowe produkty z rodziny Kinetix znakomicie sprawdzą się w niewielkich maszynach pakujących. Dzięki nim użytkownicy mają większy wybór w zakresie sterowania ruchem, a producenci urządzeń będą mogli rozszerzyć ofertę o rozwiązania lepiej dopasowane do potrzeb odbiorców potrzebujących mniejszej mocy. Nowe serwonapędy o mocy od 300 W do 3 kW można ściśle zintegrować ze sterownikami, serwomotorami i siłownikami z serii Allen-Bradley Logix, co zapewnia dużą elastyczność w zakresie projektowania maszyn oraz większą efektywność energetyczną systemów sterowania produkcją.

Dotychczas producenci chcący uzyskać większą precyzję i wydajność serwonapędów musieli projektować systemy o przewymiarowanych parametrach. Model Kinetix 2000 pozwala uzyskać powyższe parametry za pomocą urządzenia dostosowanego rozmiarami do określonych zastosowań.

Podobnie jak pozostałe serwonapędy z tej serii Kinetix 2000 zapewnia skalowalność umożliwiającą wykonywanie różnych zadań wymagających mocy w zakresie od 300 W do 3 kW. Ponadto napędy można integrować z innymi mechanizmami sterowania, co upraszcza projektowanie, uruchamianie i eksploatację maszyn.

Wszystkie serwonapędy z serii Allen-Bradley Kinetix mogą współpracować z platformą Logix rozwiązania Integrated ArchitectureTM firmy Rockwell Automation. Cechą charakterystyczną tego rozwiązania jest prosta obsługa i integracja sterowania serwomechanizmami w sterownikach Logix. Pozwala to na zwiększenie wydajności maszyn, skrócenie czasu pisania aplikacji i skupieniu się na optymalizacji pracy maszyn. 

Modułowa konstrukcja serwonapędów Kinetix pozwala także zmniejszyć łączną liczbę połączeń, a tym samym ograniczyć do minimum czas potrzebny na instalację okablowania i obniżyć związane z tym koszty. Aby w pełni wykorzystać potencjał napędów Kinetix 2000, należy stosować je razem z serwomotorami o małej bezwładności z serii Allen-Bradley MP, silnikami Allen-Bradley TL zasilanymi prądem o napięciu 230 V oraz sterownikami CompactLogix L43.  

Kluczowe korzyści serwonapędów Kinetix 2000:

  • interfejs SERCOS w postaci pojedynczego, cyfrowego łącza światłowodowego, które zapewnia ścisłą integrację z platformami sterowników Logix marki Allen-Bradley. Sieć ta umożliwia sterowanie, konfigurację i ciągłą wymianę danych pomiędzy napędem a sterownikiem Logix. Eliminuje nawet 18 klasycznych połączeń kablowych na jedną oś.
  • wspólna szyna zasilająca, która pełni rolę kasety montażowej. Ułatwia montaż, przyspiesza proces projektowania redukując koszty okablowania i serwisowania.
  • LIM - pakiet zasilający szafę automatyki pełniący rolę dostawcy różnych napięć (24VDC, 230VAC, 400VAC). Instalacja jednego kompaktowego modułu zastępuje dziewięć innych komponentów i eliminuje do 100 połączeń kablowych.
  • Kompaktowa konstrukcja -  Wiele rozwiązań oszczędzających miejsce oraz niewielkie rozmiary modułów sprawiają, że system zajmuje do 50% mniej miejsca niż rozwiązania konkurencyjne
  • Wyjątkowe osiągi -Zaawansowane funkcje sterujące zapewniają większą precyzję i wydajność, pozwalające na większą produktywność
  • Oszczędność - redukcja kosztów poprzez:
  • prosta modułowa konstrukcja obniża koszty okablowania poprzez znaczące zredukowanie liczby połączeń
  • mniejszy rozmiar pozwala na większą elastyczność przy konstruowaniu maszyn oraz zapewnia większą wydajność przy wykorzystaniu tej samej powierzchni
  • serwonapędy Kinetix korzystają z technologii Smart Motor, czyli automatycznego rozpoznania poprawności połączenia silnika i napędu, redukując tym samym czas dostrajania urządzeń.
Więcej o serwonapędach i zintegrowanych systemach sterowania ruchem Rockwell Automation: www.ab.com/motion/servodrives/kinetix2000.html

Rockwell Automation, Inc. (NYSE: ROK) to wiodący, globalny dostawca rozwiązań z dziedziny automatyki przemysłowej w zakresie napędów, sterowania i wymiany informacji, które umożliwiają producentom osiągnięcie przewagi konkurencyjnej. Firma skupia wiodące marki na rynku automatyki przemysłowej, takie jak Allen-Bradley (systemy sterowania oraz usługi) oraz Rockwell Software (oprogramowanie do zarządzania fabryką). Główna siedziba firmy mieści się w Milwaukee w stanie Wisconsin (USA), a 19 tys. pracowników obsługuje klientów w ponad 80 krajach.

Kinetix-2000_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy