Automatyka.eu

Bez kabla, bez problemu

Astor | Poniedziałek, 01 październik 2007r.

Szybka i efektywna komunikacja nawet w największych zakładach produkcyjnych, optymalizacja kosztów funkcjonowania całego przedsiębiorstwa, prosta obsługa oraz łatwa i szybka instalacja.

Radiomodemy_satel_preview
Szybka i efektywna komunikacja nawet w największych zakładach produkcyjnych, optymalizacja kosztów funkcjonowania całego przedsiębiorstwa, prosta obsługa oraz łatwa i szybka instalacja.
To tylko niektóre z powodów, dla których łączność bezprzewodowa staje się coraz bardziej popularna.

Rozwiązania z użyciem radiomodemów stanowią doskonałą odpowiedź na problemy związane z położeniem kabla, oszczędzają czas, materiał i koszty instalacji. Europejskim liderem na rynku urządzeń do bezprzewodowej transmisji danych jest fińska firma SATEL, której produkty ma w ofercie krakowska spółka ASTOR.

KOMUNIKUJ SIĘ SZYBKO, SKUTECZNIE I TANIO

Produkowane przez SATEL radiomodemy SATELLINE-1870 są  narzędziem komunikacyjnym, wykorzystywanym w zakładach produkcyjnych. Urządzenie to umożliwia szybkie wysyłanie próśb o dostarczenie podzespołów wprost z linii produkcyjnej, bezpośrednio do terminali na wózkach widłowych.

System wykorzystujący urządzenie składa się z dwóch elementów: modułu z przyciskiem, umieszczonego przy linii produkcyjnej, który umożliwia zamawianie podzespołów oraz terminalu znajdującego się na wózku widłowym obrazującego zamówienie i pozwalającego na przesłanie odpowiedzi. Wszystkie dane przesyłane są bez zakłóceń, ponieważ komunikacja typu dupleks jest zabezpieczona przed przekazywaniem błędnych informacji.

Oprogramowanie, które nadzoruje system, ma charakter otwarty i umożliwia jego rozwinięcie o kolejne aplikacje dla powstających nowych linii produkcyjnych. Może ono także stanowić część systemu ERP.

„Radiomodemy SATEL ze względu na swoje cechy są często stosowane w systemach rozproszonych takich jak spotykane w przedsiębiorstwach energetyki cieplnej czy w branży wod-kan. Model SATELLINE-1870, zastosowany w tej przykładowej aplikacji, jest najmniejszym i najtańszym radiomodemem w ofercie firmy SATEL, przeznaczonym do zastosowania w bezpłatnym paśmie częstotliwości. Prostota instalacji oraz odporność na trudne warunki przemysłowe powodują, że łatwo jest przy jego wykorzystaniu budować sieci bezprzewodowe w zakładach przemysłowych" - mówi Wojciech Kmiecik, Dyrektor ds. Marketing i PR firmy ASTOR.

WYTRZYMAŁY PROJEKT, INTELIGENTNE ROZWIĄZANIA

Specjalny projekt urządzenia, umożliwia jego eksploatację nawet w bardzo trudnych warunkach przemysłowych. Jest ono wyjątkowo odporne na zakłócenia spowodowane między innymi przez urządzenia spawalnicze i konwertery częstotliwości, a specjalne osłony zabezpieczają jego antenę i baterię. Urządzenie wyróżnia się bardzo dużym zasięgiem i pracuje w bezpłatnym paśmie 868-870 MHz, które na terenie całej Unii Europejskiej nie wymaga zezwolenia i przydziału częstotliwości.

Łączność bezprzewodowa pozwala na optymalizację kosztów funkcjonowania przedsiębiorstwa, podnosząc efektywność jego pracy. Proste w instalacji i obsłudze, w pełni niezależne od operatora, radiomodemy SATEL zapewniają nie tylko skuteczną komunikację wewnątrz przedsiębiorstwa, ale przede wszystkim stanowią doskonałą odpowiedź na potrzeby każdej nowocześnie zarządzanej firmy.
Radiomodemy_satel_small Satel_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy