Automatyka.eu

Liebert HPM: system chłodzenia precyzyjnego łączący funkcjonalność, wszechstronność i niski pobór energii

Emerson Network Power | Niedziela, 14 październik 2007r.

Gwarancja ciągłości funkcjonowania środowisk IT przy jednoczesnym zmniejszeniu poboru energii: rodzina klimatyzatorów precyzyjnych typu HPM Liebert firmy Emerson Network Power.

Liebert_hpm1_preview

Tagi:


Centra danych, serwerownie... infrastruktura IT jest dziś fundamentem wszelkiej aktywności biznesowej. Rosnący zakres wykorzystania technologii IT to czynnik, który skłania organizacje do zwiększania mocy obliczeniowej centrów danych w celu zapewnienia skutecznego wsparcia aplikacjom sterującym procesami biznesowymi.

Powyższy trend sprzyja narastaniu poważnego problemu. Zwiększanie mocy urządzeń w architekturze IT oznacza gwałtowny wzrost emitowanego ciepła. W szczególności przyczynia się do tego stosowanie serwerów o coraz większej mocy i gęstości zapisu danych. Tak znaczący wzrost ciepła musi być wyeliminowany, by zapobiec przestojom w pracy systemu i w konsekwencji utracie ciągłości funkcjonowania biznesu.

Aby zapobiec tego typu sytuacjom i zapewnić firmom gwarancję ciągłości operacyjnej, firma Emerson Network Power zaprojektowała system chłodzenia Liebert HPM dostępny w różnych wersjach, w zależności od kierunku przepływu powietrza: góra-dół, dół-góra oraz frontowy dolny. Dzięki różnorodności opcji, system ten jest bardzo uniwersalny i daje możliwość adaptacji do różnych infrastruktur IT.
Z nowym wskaźnikiem mocy do 200 kW, Liebert HPM szczególnie nadaje się do ochrony złożonych infrastruktur IT przeznaczonych do przetwarzania ogromnej ilości danych z którymi do czynienia mają duże instytucje jak na przykład banki, towarzystwa ubezpieczeniowe czy firmy telekomunikacyjne.
 
Chcąc zapewnić możliwie największą kompatybilność ze specyficznymi wymaganiami, urządzenia Liebert HPM są dostępne w następujących wersjach:
  • Bezpośrednie odparowanie, chłodzenie powietrzem lub wodą: z nowymi sprężarkami Copeland Digital ScrollTM z płynną regulacją wydajności,
  • Woda lodowa: pracujące z chillerami Liebert HPC,
  • Dwuczynnikowe: zapewniają pełną redundancję systemu chłodzącego celem zapewnienia maksymalnej ciągłości operacyjnej. Mogą działać zarówno na wodę lodową jak i na bezpośrednie odparowanie (dostępne w dwóch wersjach: chłodzenie powietrzem lub wodą),
  • Free cooling: ta wersja do chłodzenia wykorzystuje niskie temperatury panujące w sezonie zimowym, co w konsekwencji daje oszczędność energii.
Wyposażone w systemy monitorujące, które optymalizują zarządzanie mocą i klimatyzacją, urządzenia Liebert HPM posiadają dodatkowo kontrolę iCOMTM, która za pomocą specjalnych algorytmów bezpośrednio łączy się z firmowym Ethernetem pozwalając poszczególnym modułom na komunikację i synchronizację, tym samym zapewniając wysoce wydajną kontrolę.

Pozostałe parametry techniczne obejmują:
  • Wentylatory EC z kontrolą elektroniczną. Wymagają niewielkiej obsługi technicznej  i nieprzerwanie wyrównują poziom przepływu, pozwalając tym samym na zaoszczędzenie do 75% kosztów energii w porównaniu z klimatyzatorami wyposażonymi w silniki AC,
  • Copeland Digital ScrollTM: sprężarki płynnie regulują moc chłodzenia zapewniając redukcję zużycia energii. Dostosowują się do nieoczekiwanych zmian temperatury zapewniając redukcję zużycia mocy do 30%.
  • Parownik: zaprojektowany z myślą o zapewnieniu wysokiego wskaźnika EER (efektywności energetycznej), co z kolei pozwala na osiągnięcie wysokiego wskaźnika SHR  (efektywności chłodniczej),
  • Certyfikat Eurovent: wszystkie klimatyzatory Liebert HPM posiadają certyfikat Eurovent.                                                                 

***
O Emerson Network PowerTM
Emerson Network Power, marka firmy Emerson (NYSE:EMR), to globalny lider w dziedzinie Business-Critical ContinuityTM - gwarantowaniu ciągłości funkcjonowania systemów o krytycznym znaczeniu dla przedsiębiorstwa. Dzięki dopasowanym do wymogów klientów, adaptowalnym i niezawodnym rozwiązaniom, korporacja wyznacza trendy na rynku systemów zasilania gwarantowanego oraz ochrony infrastruktury technologicznej klientów.
Dzięki wsparciu największej na świecie -własnej- organizacji serwisowej, Emerson Network Power zapewnia kompletną platformę rozwiązań, produktów oraz usług zasilania gwarantowanego, klimatyzacji precyzyjnej oraz łączności dedykowanych dla centrów danych, sieci telekomunikacyjnych, przemysłowych i aplikacji medycznych. Najbardziej znane marki produktów Emerson Network Power to: Liebert, Asco, Astec i Lorain. Więcej informacji o Emerson Network PowerTM EMEA na stronie: www.eu.emersonnetworkpower.com.
 
O EmersonTM
Emerson (NYSE:EMR), z siedzibą w St. Louis (Missouri, USA), jest globalnym liderem wśród dostawców rozwiązań łączących technologię i inżynierię zapewniającą klientom innowacje w ramach obszarów, takich jak: zasilanie sieciowe, zarządzanie procesowe, technologie klimatyzacyjne i wiele innych. W roku obrachunkowym 2006 korporacja wykazała obrót w wysokości 20.1 miliarda dolarów. Więcej informacji: www.gotoemerson.com.
Liebert_hpm1_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy