Automatyka.eu

Kolejne zezwolenia dla firm na działalność w łódzkiej SSE

PAIiIZ | Czwartek, 18 październik 2007r.

Kolejne pięć firm otrzymało we wtorek zezwolenia na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (ŁSSE).

Brak_obrazka_preview
Zainwestują one łącznie ponad 340 mln zł, w nowych zakładach znajdzie pracę ponad 725 osób.

W uroczystości wręczenia nowych zezwoleń uczestniczyli minister pracy i polityki społecznej Joanna Kluzik-Rostkowska, Helena Pietraszkiewicz - Wojewoda Łódzki oraz Marek Cieślak - Prezes Zarządu ŁSSE.

Cztery firmy zainwestują w podstrefie w Kutnie, a jedna w podstrefie w Konstantynowie Łódzkim. Największym inwestorem jest spółka UMA Investment, która zbuduje w Kutnie zakład produkujący płatki zbożowe. Firma zainwestuje niemal 190 mln zł, a zatrudnienie w zakładzie znajdzie 100 osób.

Printpack Poland otworzy w Kutnie fabrykę opakowań elastycznych. Zainwestuje prawie 94 mln zł i zatrudni co najmniej 80 osób. K-Flex Polska zatrudni natomiast 170 osób w zakładzie wytwarzającym wyroby z gumy i tworzyw sztucznych. Nakłady inwestycyjne przekroczą 38 mln zł.

Również w Kutnie zainwestuje Profilpas Polska. Kosztem 15 mln zł spółka uruchomi zakład, w którym produkować będzie profile przeznaczone do prac wykończeniowych. Mają one trafiać m.in. do krajów skandynawskich, republik bałtyckich i Rosji.

W podstrefie w Konstantynowie Łódzkim zainwestuje natomiast giełdowy Ruch SA. Wartość inwestycji wyniesie niemal 4 mln zł, a pracę znajdzie co najmniej 339 osób. Obok centrum ekspedycji prasy i magazynu znajdzie się tam centrum usług kurierskich i logistycznych.

Marek Cieślak, Prezes ŁSSE, zapowiedział, że w uzgodnieniach międzyresortowych znajduje się rządowy projekt rozszerzenia strefy o kolejnych ok. 250 hektarów. - To byłaby nowa jakość dla łódzkiej strefy. Tereny mamy wypełnione w ponad 80 proc. i szukamy nowych na inwestycje - powiedział. Według niego, rozszerzenie strefy pozwoli na realizację 17 nowych projektów i stworzenie kilku tysięcy miejsc pracy.

Łódzka Strefa wydała już w czasie swojej działalności 109 zezwoleń na działalność gospodarczą, z czego 14 w tym roku.

Brak_obrazka_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy