Automatyka.eu

Scania stawia wielką fabrykę w SSSE

PAIiIZ | Poniedziałek, 22 październik 2007r.

Scania zbuduje nową fabrykę autobusów w słupskiej strefie ekonomicznej. Będzie w niej pracować aż 1400 osób.

Brak_obrazka_preview
Zakład na 20-hektarowej działce w Redzikowie będzie działać w ramach Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

- Przymierzamy się do inwestycji w tej strefie. Jest szansa na podwojenie zatrudnienia, ale jest zbyt wcześnie, by mówić o szczegółach - twierdzi Sylwester Wojewódzki, zastępca dyrektora zarządzającego Scania Productions Słupsk. Scania dziś zatrudnia w słupskiej fabryce 670 osób.

Puls Biznesu pisze, że okazuje się jednak, iż negocjacje są zaawansowane. Scania kilka miesięcy temu złożyła w strefie list intencyjny. PAIIZ również pracuje nad projektem. Rząd wstępnie zgodził się wesprzeć tę inwestycję i Scania lada moment dostanie ofertę! Te informacje udało się dziennikowi potwierdzić w kilku źródłach.

Słupska fabryka Scanii, choć remontowana, nie nadaje się do modernizacji. Taniej jest wybudować nowy obiekt, niż wyremontować stary. Nowoczesne technologie wymagają większych powierzchni. Nie udało się ustalić wartości inwestycji, jednak jeśli przyjąć, że MAN wydaje 380 mln zł na fabrykę ciężarówek, w której ma pracować 650 osób, to przy założeniu, że Scania przeniesie maszyny, na których dziś pracuje 700 osób i dokupi nowe, powinna wydać co najmniej tyle samo.
Brak_obrazka_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy