Automatyka.eu

Roboty, światło i dźwięk...

Astor | Poniedziałek, 22 październik 2007r.

19 października br. na dziedzińcu Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbył się wyjątkowy pokaz audiowizualny Copernicus, który współorganizowała firma ASTOR.

Dscf0004_preview

Autorem projektu jest Jani Konstantinowski Puntos, multimedialny artysta grafik realizujący wystawy na całym świecie.
Patronat nad przedsięwzięciem objął Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Skierowany do szerokiego odbiorcy projekt Copernicus, to przekraczający granice nauki, sztuki i technologii spektakularny pokaz gry światła, dźwięku oraz obrazu.
Projekt opiera się na dwóch wątkach - klasycznym, stanowiącym wizualizację teorii heliocentrycznej oraz technologii współczesnej - automatyce i robotyce.
Dla potrzeb spektaklu, krakowska firma ASTOR dostarczyła robota firmy Kawasaki, której jest autoryzowanym dystrybutorem.

- Jesteśmy firmą, która dystrybuuje na rynek polski zaawansowane technologicznie roboty, dlatego żywo interesujemy się możliwościami ich wykorzystania także w innych, niż przemysł, dziedzinach. Idea wykorzystania w artystycznym performance naszych urządzeń, to dla nas nowe i bardzo ciekawe doświadczenie, którego się z chęcią podjęliśmy - informuje Wojciech Kmiecik, Dyrektor ds. Marketingu i PR w ASTOR Sp. z o. o.

- Roboty przemysłowe to wielofunkcyjne urządzenia szeroko stosowane w zakładach produkcyjnych, gdzie usprawniają procesy spawania, logistyki i montażu.
W spektaklu robot zagrał główną rolę operując kamerą i projektorem - dodaje Wojciech Kmiecik.

Firma ASTOR od początku swojego funkcjonowania wspiera polską edukację, między innymi poprzez wyposażanie uczelni technicznych w roboty przemysłowe.
Firma udostępnia pracowniom szkolnym i akademickim posiadane w ofercie produkty oraz pomaga w tworzeniu nowych stanowisk laboratoryjnych. Od 9 lat prowadzi również program praktyk studenckich.

***
ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu międzynarodowych nagród oraz czterokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu". Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji oraz informatyzacji produkcji. W ofercie ASTORA znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych.

Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

Dscf0004_small Dscf0098_small Dscf0195_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy