Automatyka.eu

Zdalny dostęp do systemów sterowania i urządzeń w sieci Ethernet

Rockwell Automation | Wtorek, 13 listopad 2007r.

Rockwell Automation - wiodący dostawca rozwiązań z dziedziny automatyki przemysłowej - wprowadza 9300-RADESG - nowy modem z dostępem do sieci Ethernet.

Ethernet_modem_preview
Modem zapewnia zdalny dostęp przez standardową linię telefoniczną do systemów sterowania i urządzeń przyłączonych do sieci Ethernet. Takie rozwiązanie pozwala na szybką i kompleksową reakcję bez konieczności fizycznego przebywania w miejscu, gdzie zainstalowany jest system sterowania.

Nowy modem jest elementem usługi Zdalnego Wsparcia (Remote Support Services) oferowanej przez Rockwell Automation. Należy do niej również Program TechConnect, który uzyskał certyfikat jakości usług SCP. Firmy, które zawarły stosowną umowę mogą w ramach tego programu kontaktować się telefonicznie bezpośrednio z Rockwell Automation. Specjaliści, korzystając ze zdalnej diagnostyki, szybko i kompleksowo rozwiązują problemy, a w razie potrzeby mogą również połączyć się bezpośrednio z systemami sterowania. Usługa działa 365 dni w roku.

Modem telefoniczny z 4-portowym zarządzanym przełącznikiem


Nowy modem 9300-RADESG Rockwell Automation uzupełnia wprowadzony niedawno Ethernetowy Moduł Diagnostyczny 9300-8EDM, przez który użytkownicy mogą sięgać do krytycznych danych w sieci za pośrednictwem systemu sterowania platformy Logix. Korzystając
z modemu telefonicznego użytkownicy mogą teraz wgrywać i pobierać nowe programy lub dokonywać modyfikacji, aktualizować „firmware" urządzeń, testować urządzenia, pobierać dane, a także monitorować stan systemu.
Rozwiązanie łączy w sobie modem telefoniczny 56K z 4-portowym zarządzanym przełącznikiem. Zintegrowane narzędzie konfiguracyjne może przyspieszyć i uprościć instalację oraz ułatwić bezproblemowe łączenie się z nowymi lub istniejącymi systemami. Dzięki kompaktowej budowie modem zajmuje tylko 5,08 cm szerokości na szynie DIN. Do nawiązywania połączenia wykorzystywana jest usługa wdzwanianego dostępu do sieci (Dial-Up Networking Service)
z systemu operacyjnego Windows. Oznacza to, że połączenie modemowe nie jest widoczne dla oprogramowania komunikacyjnego takiego jak RSLinx. Znajomy interfejs Windows może również uprościć konfigurację i użytkowanie modemu.

Przegląd dodatkowych funkcji:

  • Konstrukcja przewidziana specjalnie dla zastosowań przemysłowych
  • Elastyczność zasilania (8-48 V prądu stałego)
  • Kompresja danych mogąca zwiększyć przepływ danych przez linię telefoniczną do 40%
  • 17 diod LED informujących o stanie systemu i aktywności sieci
  • Funkcjonalność VLAN i mechanizm IGMP snooping zmniejszające odciążenie sieci
  • Lustrzane odbicie (mirroring) i diagnostyka portów ułatwiające rozwiązywanie problemów w sieci
  • Możliwość inicjowania połączeń wychodzących (dial-out) w celu przekierowywania pakietów danych do innych sieci
  • Rozbudowane funkcje bezpieczeństwa: do 10 różnych kont użytkowników, zabezpieczenie hasłem i funkcja serwera DHCP/BOOTP obsługującego do 30 węzłów sieci

***
Rockwell Automation to wiodący, globalny dostawca rozwiązań z dziedziny automatyki przemysłowej w zakresie napędów, sterowania i wymiany informacji, które umożliwiają producentom osiągnięcie przewagi konkurencyjnej. Firma skupia wiodące marki na rynku automatyki przemysłowej, takie jak Allen-Bradley (systemy sterowania oraz usługi) oraz Rockwell Software (oprogramowanie do zarządzania fabryką). Główna siedziba firmy mieści się w Milwaukee w stanie Wisconsin (USA), a 19 tys. pracowników obsługuje klientów w ponad 80 krajach.
Ethernet_modem_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy