Automatyka.eu

Chillery nowej generacji - Liebert HPC-L

Emerson Network Power | Środa, 14 listopad 2007r.

Nowa linia chillerów to odpowiedź na konkretne wymogi rynku, w szczególności centrów danych zgłaszających zapotrzebowanie na wysokiej klasy sprzęt chłodzący, łączący elastyczność, niewielkie rozmiary i oszczędność energii.

Liebert_hpc-l_preview

Tagi:


Stworzone przez firmę Emerson Network Power chillery linii Liebert HPC-L dostępne są w przedziale mocy od 700 do 1600 kW.

Z uwagi na stale rosnące zapotrzebowanie na systemy klimatyzujące w pomieszczeniach technicznych i centrach danych, firma Emerson Network Power, znana ze swojego zaangażowania w badania i rozwój technologiczny, poszerzyła asortyment z zakresu klimatyzacji precyzyjnej o chillery nowej generacji Liebert HPC.

Pierwszą wypuszczoną na rynek wersją jest Liebert HPC-L, innowacyjna rodzina chillerów chłodzących cieczą, obejmująca ponad 60 różnych modeli o 4 zróżnicowanych poziomach emisji hałasu, dwóch typach ekologicznego czynnika chłodzącego oraz zakresie mocy od 700 do 1600 kW.

Wyróżniające się wysoką skutecznością i niewielkimi rozmiarami (1200 kW na mniej niż 10 metrach) Liebert HPC-L spełnia wszystkie wymogi w zakresie ochrony środowiska oraz oszczędności energii. Chiller wyposażony jest w dwie pół hermetyczne sprężarki śrubowe (rdzeń systemu), które zapewniają wysoką niezawodność i świetne funkcjonowanie zarówno przy pełnym jak i częściowym obciążeniu.

Najmocniejszą stroną HPC-L jest jednak całkowity brak wibracji połączony z niskim poziomem hałasu, co czyni go idealnym urządzeniem dla obiektów znajdujących się na obszarze o restrykcyjnych przepisach dotyczących poziomu hałasu.

Wersja L będzie dostępna również z wbudowanym modułem free cooling wykorzystującym do chłodzenia wody niskie temperatury w sezonie zimowym, pozwala to uniknąć użycia kompresorów i zapewnia oszczędność energii. Wersja ta jest rekomendowana zwłaszcza do chłodzenia centrów przetwarzania danych, w których stale poszukuje się nowych rozwiązań umożliwiających redukcję kosztów użytkowania (TCO).

Nowa linia chillerów może również optymalizować zdolność oszczędności energii dzięki systemowi supersaver, który synchronizuje działanie i ustawienia chillera z ustawieniami wewnętrznych jednostek klimatyzacji precyzyjnej firmy Emerson Network Power, w celu zredukowania zużywanej przez system energii.

Oszczędność energii jest szczególnie istotna z punktu widzenia ochrony środowiska, pomaga bowiem zredukować ilości emitowanego przez sprzęt dwutlenku węgla.

Urządzenia chłodzące nowej generacji Liebert HPC-L wyposażone są także w system kontroli,  umożliwiający programowanie temperatury oraz górnej granicy ciśnienia oraz innych funkcji urządzenia dzięki opatentowanemu systemowi Hirobus.

System kontroli może ponadto komunikować się z innymi chillerami za pośrednictwem sieci LAN, pozwala to na optymalizację działania oraz wskazuje na wyświetlaczu graficznym wszelkie parametry operacyjne, alarmy, historię temperatury i.inn.
 
Urządzenia mogą być podłączone do zaawansowanych systemów nadzoru pozwalając m.in.:
- wysyłać wiadomości SMS do sygnalizacyjnych systemów alarmowych (SMM);
- zdalnie monitorować i diagnozować urządzenia (software Hirovisor IP);
- integrować urządzenia z innymi systemami poprzez najbardziej popularne protokoły komunikacyjne, takie jak MOBDUS, LONWORK czy SNMP.

***
O Emerson Network PowerTM
Emerson Network Power, marka firmy Emerson (NYSE:EMR), to globalny lider w dziedzinie Business-Critical ContinuityTM - gwarantowaniu ciągłości funkcjonowania systemów o krytycznym znaczeniu dla przedsiębiorstwa. Dzięki dopasowanym do wymogów klientów, adaptowalnym i niezawodnym rozwiązaniom, korporacja wyznacza trendy na rynku systemów zasilania gwarantowanego oraz ochrony infrastruktury technologicznej klientów.
Dzięki wsparciu największej na świecie -własnej- organizacji serwisowej, Emerson Network Power zapewnia kompletną platformę rozwiązań, produktów oraz usług zasilania gwarantowanego, klimatyzacji precyzyjnej oraz łączności dedykowanych dla centrów danych, sieci telekomunikacyjnych, przemysłowych i aplikacji medycznych. Najbardziej znane marki produktów Emerson Network Power to: Liebert, Asco, Astec i Lorain. Więcej informacji o Emerson Network PowerTM EMEA na stronie: www.eu.emersonnetworkpower.com.
 
O EmersonTM
Emerson (NYSE:EMR), z siedzibą w St. Louis (Missouri, USA), jest globalnym liderem wśród dostawców rozwiązań łączących technologię i inżynierię zapewniającą klientom innowacje w ramach obszarów, takich jak: zasilanie sieciowe, zarządzanie procesowe, technologie klimatyzacyjne i wiele innych. W roku obrachunkowym 2006 korporacja wykazała obrót w wysokości 20.1 miliarda dolarów. Więcej informacji: www.gotoemerson.com.

Liebert_hpc-l_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy