Automatyka.eu

Nowy zakład produkcyjny pierwszą fabryką Lenovo w Europie

PAIiIZ | Czwartek, 29 listopad 2007r.

Firma Lenovo poinformowała dziś o planach otwarcia w Polsce zakładu produkcyjnego i centrum realizacji zamówień w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Brak_obrazka_preview
Całkowita wartość inwestycji jest szacowana na ponad 20 milionów USD, w zakładzie znajdzie pracę około 1000 osób.

Komputery z nowej fabryki trafią do klientów z obszaru Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. W zakresie działalności zakładu znajdą się również: montaż i konfigurowanie produktów, usługi dystrybucyjne i logistyczne.

Nowa fabryka Lenovo w Polsce o powierzchni 30 tys. metrów kwadratowych będzie usytuowana w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej na Dolnym Śląsku i rozpocznie działalność we wrześniu 2008 roku. Początkowa roczna produkcja wyniesie ponad 2 miliony komputerów stacjonarnych. Całkowita wartość inwestycji jest szacowana na ponad USD 20 milionów i obejmuje koszty budowy, zaopatrzenia, wynagrodzeń, podatków oraz dodatkowych wkładów w lokalną, regionalną i narodową gospodarkę. Planowany poziom zatrudnienia w nowym zakładzie, w momencie jego pełnej działalności, będzie wynosił około 1000 osób.

Dzięki nowej fabryce w Polsce - piątemu nowemu zakładowi i centrum realizacji zamówień, które Lenovo zapowiedziało w tym roku, firma jest już obecna na czterech kontynentach i będzie posiadała fabryki łącznie w pięciu krajach. Cztery fabryki zapowiedziane przez Lenovo w 2007 r. będą usytuowane w: Chinach (Szanghaju), Indiach (Baddi), Meksyk (Monterrey) oraz Polsce (Legnica SSE), natomiast centrum realizacji zamówień mieści się w USA (Północna Karolina).

Brak_obrazka_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy