Automatyka.eu

Rockwell Automation wprowadza na rynek przełączniki sieciowe

Rockwell Automation | Wtorek, 04 grudzień 2007r.

Rockwell Automation wkracza na rynek przemysłowych przełączników ethernetowych i wprowadza pełną gamę przełączników i komponentów infrastrukturalnych.

Ra-cisco-modular-managed-switches_preview

Oferta obejmuje unikalny w swoim rodzaju zarządzany przełącznik zoptymalizowany dla sieci EtherNet/IP, opracowany we współpracy z Cisco i oferowany pod markami obu firm.

W celu efektywnego sterowania przepływem informacji w czasie rzeczywistym między pionami produkcji i IT, Rockwell Automation wprowadza szeroką gamę przemysłowych przełączników ethernetowych, opracowanych wspólnie z firmą Cisco. W grupie przełączników Rockwell Automation znajdziemy również technologię przełączników etherntowych instalowanych w popularnych produktach przez Rockwell Automation oraz innych producentów, umożliwiającą projektowanie sieci o elastycznych topologiach, jak również linie przełączników niezarządzanych i nośników fizycznych. Oferta zawiera wiele popularnych elementów stosowanych obecnie przez organizacje korzystające z systemów informatycznych i sterujących, wdrażających standardowe, niezmodyfikowane sieci Ethernet z ustawieniami zoptymalizowanymi do zastosowań w aplikacjach EtherNet/IP.

„Wspólnie firmowana linia zarządzanych przełączników ethernetowych jest bezpośrednią odpowiedzią na powszechny trend integrowania sieci, widoczny w organizacjach produkcyjnych i informatycznych" mówi Brian Oulton, Dyrektor działu Networks Marketing Rockwell Automation. „Łącząc najlepsze cechy wyrobów Cisco i Rockwell Automation, umożliwiamy pionom informatycznym i produkcyjnym scalenie najlepszych praktyk w celu poprawienia wydajności, elastyczności oraz zwiększenia konkurencyjności przedsiębiorców."

Asortyment przełączników ethernetowych Rockwell Automation obejmuje zarządzane przełączniki modułowe, zintegrowane oraz kompaktowe zarządzane i niezarządzane.

Modułowe przełączniki zarządzane: Rockwell Automation i Cisco opracowały i oznaczyły obiema markami pierwszą w swoim rodzaju linię przemysłowych przełączników zarządzanych. W urządzeniach wykorzystano aktualną architekturę i funkcjonalność przełączników Cisco Catalyst  wraz z wydajnymi narzędziami konfiguracyjnymi, ułatwiającymi bezpieczną integrację z siecią korporacyjną, umożliwiając specjalistom IT pracę w znanym już środowisku.
Ponadto nowa linia przełączników ethernetowych umożliwia łatwą implementację i prowadzenie kompleksowej diagnostyki w ramach Zintegrowanej Architektury Rockwell Automation. Przełączniki można skonfigurować stosując oprogramowanie Allen-Bradley RSLogix 5000. Program ten generuje automatycznie zmienne w projekcie Logix, wykorzystywane w zintegrowanej diagnostyce, i integruje konsolki FactoryTalk View, służące do monitorowania stanu i alarmów. Wszystkie te elementy składają się na preferowany przez profesjonalistów z dziedziny sterowania i automatyki sposób integracji urządzeń sieciowych.

Modułowy przełącznik zarządzany wyposażony jest w wymienną kartę compact flash pozwalającą na prostą podmianę urządzenia i domyślne konfiguracje dla środowiska produkcyjnego. Modułowe przełączniki klasy przemysłowej zawierają od 6 do 26 portów dla kabli miedzianych lub światłowodowych, odpowiednio do zastosowania. Przełączniki z tej linii dostępne będą na rynku w połowie 2008 r.

„Cisco jest zadowolone z poszerzenia współpracy z Rockwell Automation w zakresie wspólnej integracji wysoce bezpiecznego i łatwego w użytkowaniu przełącznika etherneowego, który jest idealny dla środowisk produkcyjnych." Powiedział Shripati Acharya, dyrektor działu Product Management w Cisco's Desktop Switching Business Unit. „Dzięki koncepcji Zintegrowanej Architektury firmy Rockwell Automation oraz wiodącej pozycji rynkowej Cisco w dziedzinie przełączników ethernetowych, klienci otrzymują nowatorski przełącznik ethernetowy, który rozszerza standardy przemysłowe Ethernet w celu poprawy współpracy i optymalizacji przepływu informacji pomiędzy działami administracji i produkcji.

Zintegrowane przełączniki ethernetowe dla topologii liniowych i pierścieniowych: Rockwell Automation instaluje przełączniki ethernetowe bezpośrednio w swoich produktach automatyki, takich jak programowalne sterowniki, rozproszone wejścia/wyjścia oraz napędy. Ułatwia to konfigurację urządzeń do współpracy w sieciach EtherNet/IP o topologii liniowej czy pierścieniowej. Technologia ta umożliwia stworzenie sieci pierścieniowej o wysokiej przepustowości (czas połączenia/rozłączenia < 1 ms) i pełnej diagnostyce. W przełącznikach zachowano popularne funkcje przydatne w wysoko wydajnych aplikacjach tj,: synchronizacja czasu zgodna z IEEE-1588, QoS (priorytetyzacja), SFTP dla konfiguracji pierścieniowych (tolerancja błędów), snooping IGMP i przekazywanie pakietów w trybie cut-through. Wymienione funkcje, wspólne dla wszystkich zarządzanych przełączników z nowej linii, pomagają zwiększyć wydajność sieci, ułatwiają rozwiązywanie problemów oraz poprawiają jej dostępność. Jako pierwszy, zostanie wprowadzony na rynek kompaktowy, trójportowy moduł, umożliwiający podłączenie urządzeń wyposażonych w pojedynczy port Ethernet do nowych topologii. Przełącznik będzie ogólnie dostępny na rynku począwszy od połowy 2008 r.

Kompaktowe przełączniki zarządzane
: Cechuje prosta instalacja z domyślną konfiguracją dla sieci EtherNet/IP - Przełączniki z tej linii zaprojektowano, aby ułatwić wdrażanie sieci Ethernet w zakładach produkcyjnych. Przełącznik integrowany będzie z platformą Logix, dzięki korzystaniu ze Wspólnego Protokołu Przemysłowego (CIP).

 To niewielkie urządzenie wyposażone jest w 4 lub 8 portów dla kabli miedzianych z opcją zastosowania światłowodów do transmisji danych na wyższe poziomy sieci. Jest to rozwiązanie idealne dla maszyn oraz instalacji zawierających niewielkie lub wysoce rozproszone urządzenia sieciowe. Przełączniki z tej linii dostępne będą na początku 2008 r.

Niezarządzane przełączniki i komponenty: Uzupełnieniem opisanej gamy produktów są niezarządzane przełączniki i różne nośniki przemysłowe. Są to produkty klasy przemysłowej wyposażone w 4-8 portów dla kabli miedzianych i światłowodowych. Przełączniki niezarządzane są łatwe w użyciu, ponieważ nie wymagają konfiguracji. Dostępne są również modele dla bardziej wymagających zastosowań maszynami stopniu ochrony IP67. Wyroby te dostępne będą na początku 2008 r.

„W niniejszym komunikacie Rockwell Automation zapowiada swój plan uproszczenia przemysłowych sieci Ethernet w odpowiedzi na potrzeby klientów" mówi Harry Forbes, starszy analityk z Grupy Doradczej ARC. „W Rockwell Automation można teraz nabyć dosłownie wszystkie elementy infrastruktury sieci Ethernet: zarządzane i niezarządzane, modułowe i kompaktowe, liniowe i pierścieniowe, a także zintegrowane lub wydzielone. Firma wprowadziła również jednoetapową wymianę urządzeń i zintegrowaną konfigurację zarówno sieci Ethernet, jak i komponentów automatyki, a funkcjonalność Cisco Catalyst na pewno okaże się atrakcyjna dla oddziałów informatycznych przedsiębiorstw produkcyjnych. Produkty te zmienią cały krajobraz przemysłowych sieci Ethernet w 2008 roku. Jestem pod wrażeniem".

***
Rockwell Automation, Inc. (kod NYSE: „ROK") jest wiodącym globalnym dostawcą przemysłowych rozwiązań automatyki, sterowania i informatyki ułatwiający producentom osiągnięcie wyższej konkurencyjności. Rockwell Automation łączy wiodące globalne marki automatyki przemysłowej, w tym komponenty sterujące i usługi firmy Allen-Bradley i oprogramowanie firmy Rockwell Software do zarządzania zakładami. Firma posiada centralę w Milwaukee, stan Wisconsin, zatrudnia około 20 tys. pracowników i obsługuje klientów w ponad 80 krajach.

Dodatkowe informacje o asortymencie przełączników uzyskać można pod następującym adresem: Rockwell Automation Response Center, 10701 Hampshire Avenue South, Bloomington, Minn., 55438, tel.: 800.223.5354, wew.: 2046. http://www.ab.com/networks/architectures.html.

Wszelkie pytania kierować należy do Rockwell Automation Response Center, 10701 Hampshire Avenue South, Bloomington, Minn., 55438, tel.: 800.223.5354, wewn.: 2046.
Nazwy „Allen-Bradley", „FactoryTalk", „Integrated Architecture", „Listen.Think.Solve", „Rockwell Software" i „RSLogix" są nazwami handlowymi firmy Rockwell Automation Inc.
Nazwa „Catalyst" jest znakiem handlowym firmy Cisco.
Znaki handlowe nie należące do Rockwell Automation lub Cisco są własnością odpowiednich przedsiębiorstw.

Ra-cisco-modular-managed-switches_small Fixed-managed-switch_small 1738-aentr10-07_3b_small Unmanaged-switch_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy