Automatyka.eu

Metalis Polska w Dzierżoniowie

WNP | Środa, 05 grudzień 2007r.

Na terenie dzierżoniowskiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest - Park otwarto zakład, należący do francuskiej grupy Metalis - Metalis Polska Sp. z o.o.

Brak_obrazka_preview
Firma posiada 8 zakładów we Francji, 1 w Polsce, a kolejny budowany jest w Bułgarii. Grupa zatrudnia łącznie ok. 650 pracowników i jest częścią koncernu Aalberts Industries.

W Dzierżoniowie, działa już firma Broen (zawory kulowe), należąca do koncernu Aalberts Industries ale w ramach innej dywizji.

Metalis Polska działa na polskim rynku od 2003 r. Działalność rozpoczęła w Piasecznie k.Warszawy. Rok później przeniosła się do Ząbkowic Śląskich, przejmując wydział produkcji części metalowych od przedsiębiorstwa Legrand Fael. W ciągu trzech ostatnich lat, Metalis Polska zwiększyła obroty z 2 do 8,5 mln euro rocznie.

Latem tego roku, na działce o powierzchni 1,7 ha rozpoczęła się budowa zakładu o powierzchni 4500m2. Całość produkcji, dotychczas realizowanej w Ząbkowicach Śląskich przeniesiono do Dzierżoniowa. Metalis Polska produkuje szeroką gamę wyrobów, przede wszystkim dla przemysłu elektrotechnicznego (Legrand, Schneider), motoryzacyjnego (Valeo) i RTV (Thomson).

Dzięki lepszym warunkom rozwoju, spółka zamierza kontynuować dynamiczny rozwój, powiększając swój park maszynowy o prasy o wyższym tonażu oraz zwiększając zatrudnienie (przynajmniej 60 dodatkowych pracowników w ciągu najbliższych kilku lat). W zakres podstawowej działalności Metalis Polska wchodzi wykrawanie detali na prasach, obróbka ręczna i montaż podzespołów oraz produkcja sprężyn i cewek.

Brak_obrazka_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy