Automatyka.eu

Durus - kompaktowe sterowniki GE Fanuc do zastosowania w małych aplikacjach

Astor | Środa, 05 grudzień 2007r.

W aplikacjach, w których wymagana jest ograniczona ilość obsługiwanych sygnałów wejściowych i wyjściowych sterowniki Durus są najlepszym rozwiązaniem.

Durus_preview

Są to kompaktowe układy integrujące w sobie funkcję sterownika programowalnego z ekranem umożliwiającym podglądanie sygnałów oraz programowanie sterownika.

Funkcjonalność sterowników Durus może zostać rozszerzona m.in. dzięki zewnętrznym układom wejść/wyjść, które w zależności od wersji pozwalają na obsługę sygnałów analogowych lub dyskretnych. Sterowniki posiadają wygodne narzędzie do programowania Durus Development Software. Przy jego pomocy w bardzo łatwy sposób można tworzyć nowe oraz edytować istniejące programy sterujące. Oprogramowanie wyposażone jest w symulator umożliwiający uruchomienie wirtualnego sterownika i testowanie programu zanim zostanie on wgrany do kontrolera. Pozwala to na wyeliminowanie pomyłek pojawiających się na poziomie pisania aplikacji, zanim jeszcze sterownik zostanie zainstalowany na obiekcie. Programowanie może odbywać się w jednym z dwóch języków: drabinki lub FBD.

W zależności od wersji jednostki, sterowniki Durus różnią się między sobą ilością obsługiwanych sygnałów i możliwościami komunikacyjnymi.

„Możliwości i funkcjonalność sterowników rodziny Durus pozwalają na ich stosowanie w najmniejszych aplikacjach. Najczęściej stosowane są do sterowania prostymi maszynami i w zastosowaniach domowych do sterowania bramami garażowymi czy podnoszeniem rolet w oknach." - mówi Piotr Adamczyk, specjalista ds. systemów sterowania w firmie ASTOR.
 
Więcej o nowych produktach na www.astor.com.pl

Durus_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy