Automatyka.eu

Konkurs robotów TopboT

TopboT | Poniedziałek, 10 grudzień 2007r.

TopboT to ogólnopolski konkurs robotyki, w którym zawodnicy mają za zadanie zbudować własnego robota ze specjalnego zestawu Lego Mindstorms, a następnie go zaprogramować.

Topbot_preview

Tagi:


Jesteś uczniem szkoły ponadgimnazjalnej lub gimnazjum? Interesujesz się technologiami XXI wieku? Marzysz o poprowadzeniu robota, który wykona zlecone przez Ciebie zadania? Zgłoś się do Ogólnopolskiego Konkursu Robotyki TopboT 2008!

Rusza rejestracja do drugiej edycji konkursu. Do startu wystarczy zestaw Lego Mindstorms, z którego zbudujemy własnego robota, drużyna nie więcej niż czteroosobowa i chęć do podjęcia wyzwania.

awodnicy przyjeżdżają na konkurs, aby zmierzyć się z innymi drużynami i sprawdzić czyj robot szybciej pokona labirynt oraz lepiej przetransportuje powierzony mu ładunek.

Poprzednia edycja zakończyła się dużym sukcesem organizatorów, złożonej z uczniów grupy ETAM.

W tym roku zawody odbędą się 31 stycznia w III Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku. Na zwycięzców czekają jeszcze atrakcyjniejsze nagrody, a na każdego zawodnika upominek.
"Naszym konkursem chcemy upowszechniać wśród młodzieży najnowsze technologie. Nie tylko te, które codziennie widzimy np. w naszej komórce, ale takie z którymi do czynienia mają na co dzień inżynierowie i naukowcy." - mówią organizatorzy. Zdanie to podziela rektor Politechniki Gdańskiej, który objął nad konkursem honorowy patronat.

Więcej informacji oraz zgłoszenia na oficjalnej stronie konkursu pod adresem www.topolowka.pl/topbot
Topbot_small Topbot2_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy