Automatyka.eu

ASTOR rozszerza ofertę sterowników Micro

Astor | Poniedziałek, 10 grudzień 2007r.

W ostatnim czasie oferta firmy ASTOR została znacząco poszerzona o nowe modele sterowników. Oprócz sterowników XLt oraz Durus - do zastosowania w małych aplikacjach pojawiła się wersja Plus znanego już sterownika GE Fanuc VersaMax Micro.

Versamax_micro_rodzina_preview

VersaMax Micro Plus to sterowniki ze znanej serii VersaMax Micro, posiadające w porównaniu do innych modeli z tej serii, większą ilość pamięci, szybsze wejścia licznikowe i szerszy zestaw instrukcji. Nowe modele mają wbudowaną pamięć Flash do przechowywania programu sterującego oraz opcjonalną, zewnętrzną pamięć umożliwiającą seryjne programowanie bez użycia komputera. Wbudowany port komunikacyjny pozwala na dołączanie do sterownika czytników kodów kreskowych, kart magnetycznych, pagerów czy radiomodemów. Port Ethernet często wykorzystywany jest do dołączania sterowników do nadrzędnych systemów sterowania lub wizualizacji, a także do programowania sterownika.

Dzięki wprowadzeniu nowych modeli sterownika VersaMax Micro, nasi klienci mają obecnie do dyspozycji aż 26 modeli. Wprowadzone najnowszych modelach instrukcje MOTION, pozwolą na obsługę serwonapędów VersaMotion, których premiera rynkowa planowana jest na rok 2008." - mówi Grzegorz Faracik, specjalista ds. systemów sterowania w firmie ASTOR - „Możliwość doinstalowania drugiego portu oraz przenoszenie programów sterujących z wcześniejszych modeli do najnowszych jednostek poszerzy jeszcze bardziej zakres zastosowań tych popularnych w Polsce sterowników".

W ofercie ASTORA dostępnych jest 9 nowych modeli, znajdujących zastosowanie w maszynach takich jak etykieciarki, zgniatarki odpadków, w maszynach farmaceutycznych, maszynach do testowania produktów, suszarniach, płuczkarkach, kabinach lakierniczych, systemach sterowania windami i podnośnikami, a także do sterowania napędami, w szczególności silnikami krokowymi.
Więcej o nowych produktach na www.astor.com.pl

Versamax_micro_rodzina_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy