Automatyka.eu

Zamel nagrodzony certyfikatem Przedsiębiorstwo "Fair Play 2007"

ZAMEL CET | Niedziela, 16 grudzień 2007r.

Firma Zamel została nagrodzona tytułem i certyfikatem „Przedsiębiorstwo Fair Play 2007". Ideą programu jest wyróżnianie firm, które w swej działalności kierują się rzetelnością i zasadami etyki.

Pfp_2007_pion_preview

Tagi:


Z przyjemnością informujemy, że firma Zamel została nagrodzona tytułem i certyfikatem „Przedsiębiorstwo Fair Play 2007". Ideą programu jest wyróżnianie firm, które w swej działalności kierują się rzetelnością i zasadami etyki.

Certyfikat "Przedsiębiorstwo Fair Play" potwierdza rzetelność firmy i dbałość o właściwe relacje we wszystkich sprawdzanych w trakcie trwania programu dziedzinach. Firma Zamel, aby otrzymać certyfikat, musiała wykazać się m.in. aktywnym uczestnictwem w przedsięwzięciach charytatywnych, rzetelnym postępowaniem wobec klientów i swoich pracowników, przyjazną działalnością dla środowiska naturalnego.

- Priorytetem w działalności naszego przedsiębiorstwa jest uczciwość i rzetelność, cieszymy się, że otrzymaliśmy certyfikat, który gratyfikuje nas za tę konsekwentną postawę - mówi Katarzyna Łodzińska, wspólnik w firmie Zamel - Wyróżnienie to podkreśla, że jesteśmy „fair" w stosunku do całego naszego otoczenia: klientów, kontrahentów, pracowników, dostawców, społeczności lokalnej i środowiska naturalnego.

Program „Przedsiębiorstwo Fair Play" ma dwuetapowy przebieg, a oceny firm dokonują Komisje: Regionalne i Ogólnopolska. Finał drugiej  ogólnopolskiej edycji odbył się 7 grudnia 2007 roku, na którym przyznano wyróżnienia 720 firmom z całej Polski. Podczas gali w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki certyfikat "Przedsiębiorstwo Fair Play' w imieniu firmy Zamel odebrali: Wojciech Dzida, wspólnik oraz Radosław Dzik, dyrektor ds. handlu i rozwoju.

Program "Przedsiębiorstwo Fair Play" organizowany jest od 1997 roku przez Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym. Ideą programu jest promocja etyki w działalności gospodarczej, przy czym etyka ta rozumiana jest jako zespół norm rzetelnego postępowania we wzajemnych relacjach przedsiębiorców z klientami, kontrahentami, pracownikami, wspólnikami oraz społecznością, władzą lokalną i państwową, norm zgodnych z obowiązującym prawem i powszechnie przyjętymi normami społecznymi.

Spółki Zamel i Cet zostały uhonorowane wyróżnieniem Gazela Biznesu przyznawanym przez dziennik „Puls Biznesu" i firmę Coface Poland. Główną ideą rankingu Gazel Biznesu jest promowanie szybko rozwijających się firm. Dla Grupy Zamel Cet jest to już piąte wyróżnienie z rzędu. Regionalna gala wręczenia nagród odbyła się 12 grudnia w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Nagrodę dla obu firm odebrała Katarzyna Łodzińska, współnik i wiceprezes Zamel i Cet.

-  Tegoroczna Gazela Biznesu to dla nas już piąte z rzędu wyróżnienie. Systematycznie wdrażamy strategię rozwoju, wprowadzamy nowe produkty, eksplorujemy nowe rynki zbytu. Obecność w rankingu jest obrazem naszych dokonań - podkreśla Katarzyna Łodzińska, wspólnik w firmach ZAMEL CET - Gazele Biznesu pomagają nam budować pozytywny wizerunek. Poprzez statuetkę, która jest bardzo dobrze rozpoznawalna wśród klientów, komunikujemy o dynamicznym rozwoju naszych spółek, a także o rzetelności i wiarygodności jako partnera biznesowego.

Spółka CET z 77% wzrostem ze wzrostem przychodów w latach 2004 do 2006 zajęła w śląskim rankingu 107 miejsce. Firma Zamel uplasowała się na 276 miejscu, wzrost jej dochodów przekroczył 35%. W rankingu uwzględniany jest dynamiczny rozwój i wzrost przychodów, a także rzetelność i wiarygodność. Zamel jest producentem dzwonków, gongów i wyrobów elektrotechnicznych, natomiast spółka Cet produkuje kable i przewody.

Celem rankingu Pulsu Biznesu jest promowanie firm uczciwych, wiarygodnych i ujawniających informacje na temat swoich wyników. Ranking uwzględnia nie tylko ostatni rok działalności przedsiębiorstwa, ale bada dynamikę rozwoju firmy i premiuje jej szybki i stabilny rozwój na przestrzeni kolejnych 3 lat.

***
Grupa ZAMEL CET z siedzibą w Pszczynie jest liderem w Europie Środkowo-Wschodniej w zakresie produkcji dzwonków i gongów oraz jednym z czołowych polskich producentów i eksporterów wyrobów elektrotechnicznych. Oferta ZAMEL CET obejmuje 8 grup produktowych: SUNDI - dzwonki i gongi, ENTRA - systemy domofonowe, CET - przewody, ETERO - systemy przywoławcze, GARDI - alarmy bezprzewodowe, YNSTA - wyroby elektroinstalacyjne, STIRO - urządzenia zdalnego sterowania, EXTA - automatykę budynkową. Firma ZAMEL dział na rynku od 1989 roku. Przejęcie firmy CET w 2000 roku zapoczątkował powstanie Grupy ZAMEL CET. Fundamentem rozwoju Grupy Zamel Cet są od początku działalności: systematyczne inwestycje, dbałość  o pracowników oraz staranność  w obsłudze klientów.
Pfp_2007_pion_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy