Automatyka.eu

Katowicka SSE - nowi inwestorzy na koniec roku

WNP | Środa, 19 grudzień 2007r.

W listopadzie i grudniu do listy inwestorów w KSSE dołączyły firmy, wśród których znajdują się podmioty z branży motoryzacyjnej. Są to przedsiębiorstwa: Nadwozia-Partner i Giobert Polska.

Brak_obrazka_preview
Nadwozia - Partner G. Książek, G. Pazera SJ, z siedzibą w Będzinie, na terenie Sosnowca zainwestuje co najmniej 10 mln zł i zatrudni co najmniej 75 osób przy produkcji wyrobów metalowych oraz nadwozi do pojazdów samochodowych, przyczep i naczep.

Giobert Polska Sp. z o.o. (siedziba w Gliwicach), zainwestuje co najmniej 2 mln 213 tys zł, a zatrudni przynajmniej 20 osób. Przedmiotem działalności firmy będzie, m.in. wyposażenie elektryczne do silników i pojazdów, sprzęt i wyposażenie elektryczne oraz części i akcesoria do pojazdów samochodowych i ich silników. Początkowo firma będzie wynajmować powierzchnie od AIG Lincoln Polska, jednak w przyszłości planuje zakup działki.

Niezależnie od tego w katowickiej strefie pojawią się:
  • Agrotex International Sp. z o.o. z siedzibą w Czerwionce Leszczynach - dzięki nowemu projektowi zatrudnienie przy produkcji opakowań z tworzyw sztucznych w Żorach znajdzie co najmniej 14 osób, a inwestycja pochłonie ok. 2,29 mln zł;
  • Spetech Konsulting Sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, zajmująca się usługami obróbki metali i nakładania zabezpieczających powłok antykorozyjnych na drobne detale metalowe. Odbiorcami usług będą producenci elementów metalowych. Firma poniesie wydatki inwestycyjne o łącznej wartości co najmniej 7,4 mln zł i zatrudni ok. 10 osób;
  • Awax - Plast Sp. z o.o. (siedziba w Tychach), planując inwestycję za co najmniej 6 mln zł, otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności na terenie Żor, gdzie zajmie się produkcją tworzyw sztucznych i zatrudni ok.30 osób.
  • Extral Sp. z o.o. (w organizacji) z siedzibą w Sokołowie, zajmująca się produkcją aluminium i wyrobów z aluminium, usługami kucia, prasowania, wytłaczania i walcowania metali oraz usługami w zakresie metalurgii proszków. Firma wydaw w Strefie ok 34,5 mln zł, a planowane zatrudnienie to ok. 35 osób.
Ponadto, hiszpański inwestor z branży metalowej, Mecalux, działający od 1999 r. na terenie podstrefy gliwickiej uzyskał kolejne zezwolenie, uwzględniające nowe nakłady inwestycyjne oraz nowe miejsca pracy.
Brak_obrazka_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy