Automatyka.eu

ABB zbuduje fabrykę silników w Polsce

PAIiIZ | Środa, 19 grudzień 2007r.

Inwestycja firmy ABB o wartości 62 milionów złotych zaspokoi rosnący popyt i stworzy 150 nowych miejsc pracy.

Abb-logo_preview

Tagi:


 Koncern ABB, dostawca technologii energetyki i automatyki, zbuduje nową fabrykę w Polsce, w której będą produkowane standardowe, silniki niskonapięciowe.  Dzięki tej inwestycji powstanie około 150 nowych miejsc pracy.

ABB zainwestuje 62 miliony złotych w budowę nowej fabryki o powierzchni 10 000 metrów kwadratowych, która powstanie w Aleksandrowie Łódzkim, części Specjalnej Strefy Ekonomicznej w pobliżu Łodzi. Rozpoczęcie produkcji zostało zaplanowane na pierwszą połowę 2009 roku.

Fabryka będzie zaprojektowana tak, by zapewnić efektywną produkcję i krótkie terminy dostaw. W nowej fabryce ma powstawać około 40 000 silników rocznie.

Popyt na silniki produkcji ABB wzrósł dzięki silnemu globalnemu wzrostowi gospodarczemu, a także światowej trosce o rosnące koszty zużycia energii i zmiany klimatyczne. Silniki produkcji ABB umożliwiają osiąganie oszczędności w czasie całego cyklu ich życia. Jest to szczególnie istotne, jako że około 99 procent kosztów pracy typowego silnika wydatkowanych jest na energię.

ABB posiada specjalizowane fabryki do produkcji nisko napięciowych silników w Finlandii, Włoszech, Hiszpanii, Szwecji, Chinach i Indiach, zapewnia też globalną sieć serwisową.

ABB jest liderem w technologiach dla energetyki i automatyki. Grupa ABB zatrudnia 110 000 pracowników w ponad 100 krajach świata. W Polsce ABB zatrudnia 2 000 pracowników i wytwarza swoje produkty w fabrykach w Łodzi, Przasnyszu, Wrocławiu i Elblągu. ABB w Polsce stanowi również silne zaplecze inżynierskie i naukowe. W Krakowie zlokalizowane jest jedno z siedmiu centrów badawczo - rozwojowych ABB na świecie, gdzie powstają innowacyjne rozwiązania produktowe i systemowe.

Abb-logo_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy