Automatyka.eu

GE wsród liderów branży badawczo-rozwojowej

Astor | Środa, 19 grudzień 2007r.

Krakowska spółka ASTOR donosi, że General Electric uznano za jedną z najlepszych na świecie firm badawczo - rozwojowych. GE została także wskazana jako najbardziej ceniony i poszukiwany pracodawca.

Brak_obrazka_preview

Tagi:


Krakowska spółka ASTOR donosi, że General Electric  uznano za jedną z najlepszych na świecie firm badawczo - rozwojowych.  GE została także wskazana jako najbardziej ceniony i poszukiwany pracodawca.

GE jest jedną z najbardziej znaczących międzynarodowych korporacji działających i odnoszących sukcesy w Polsce.

"Od 1992 roku współpracujemy ze spółką GE. Mamy zatem okazję uczyć się od najlepszych."  - mówi Stefan Życzkowski, prezes firmy ASTOR. "Najcenniejsze jest to, że mogliśmy poznać w praktyce jak działa firma, kierująca się wysokimi standardami etyki biznesowej, uczciwego podejścia do rynku, a także profesjonalnie zarządzająca kapitałem i strategią rozwojową. Z naszych obserwacji wynika, że jeśli ktoś pracuje dla GE to bardzo niechętnie zmienia pracę. "

R&D Magazine, ceniony przez naukowców, inżynierów i administratorów związanych z branżą badawczo - rozwojową,  przeanalizował 130 najprężniej na świecie działających firm pod kątem własności intelektualnej, usług dla społeczności (community service) oraz tendencji wzrostu finansowego, zbierając również opinie swoich czytelników. W wyniku badania firma GE zajęła drugie miejsce w kategorii "najlepsza firma badawczo - rozwojowa na świecie".

„Wyniki raportu doceniają silne zaangażowanie firmy GE w prace badawczo-rozwojowe" -  powiedział Mark Little, Senior Vice President and Director GE Global Research.

Aby sprostać najważniejszym wyzwaniom współczesnego świata korporacja skupia się
na energii odtwarzalnej, nanotechnologii, biotechnologii oraz bezpieczeństwie.

W ostatniej dekadzie GE zainwestowało miliardy dolarów rozwijając swoje wpływy w USA, Europie i Azji.

 „Jesteśmy bardzo dumni, że nasza firma została zauważona jako taka, która zmaga się z największymi wyzwaniami współczesnej technologii i od razu została zaliczona do grona liderów w swojej branży" - dodaje Mark Little. „Zawsze postrzegaliśmy technologię jako środek do dostarcza niaprzełomowych rozwiązań dla naszych klientów. Jesteśmy dumni, że przekroczyliśmy próg innowacyjności, który zmienia świat."

W ankiecie przeprowadzonej wśród czytelników R&D Magazine GE została wskazana jako firma, która najbardziej angażuje się w wyzwania wysokich technologii takich jak globalne ocieplenie, choroby i skażenie środowiska. Jednocześnie GE zajęło drugie miejsce jako firma badawczo - rozwojowa, która najsilniej oddziałuje na społeczeństwo.

GE Fanuc Inteligent Platforms, wchodzący w skład koncernu GE, to jeden z liderów automatyki przemysłowej na świecie. Firma ASTOR jest autoryzowanym dystrybutorem produktów GE Fanuc Inteligent Platforms od 1992 roku..

Historia GE jako firmy badawczo-rozwojowej ma już ponad 100 lat. Pierwsze przemysłowe laboratorium badawcze w USA powstało w 1900 roku, obecnie zatrudnia ponad 1900 osób,
a na całym świecie ponad 27 tysięcy inżynierów GE pracuje nad rozwiązaniami nowej generacji.

Od 1999 roku powstały 3 dodatkowe placówki w Bangalur (Indie), Shanghaju (Chiny) oraz Monachium (Niemcy). GE zainwestowało także ponad 125 milionów dolarów w renowację i rozbudowę swojego kompleksu w Niskayuna z laboratorium biotechnologicznym i nanotechnologicznym.

***
ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, pięciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu" oraz zdobywcą licznych nagród, w tym międzynarodowych.
Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji. W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych.
Brak_obrazka_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy