Automatyka.eu

20 zakładów Amcor stawia produkcję na MES

Apriso | Czwartek, 20 grudzień 2007r.

20 oddziałów należących do Amcor Flexibles, dostawcy opakowań miękkich wdroży system FlexNet do zarządzania i harmonogramowania produkcji.

Amcor-flexibles_preview

Tagi:


Zbudowane na bazie systemu rozwiązanie pozwoli firmie sterować jednocześnie procesami już na poziomie hali produkcyjnej oraz całym, globalnym łańcuchem dostaw - mówi Dariusz Kudzia, prezes polskiego oddziału Apriso.

Dotychczas zarządzanie w Amcor Flexibles wspomagał system SAP, ale jego architektura uniemożliwiała uzyskanie pełnej widoczności i kontroli nad procesami produkcyjnymi. Z tym wyzwaniem zmaga się ponad połowa firm z ERP - wynika z badań Aberdeen Group. Zarządy widzą w otrzymanych danych obraz, który nie odzwierciedla już aktualnego stanu na hali. Inaczej jest z FlexNet klasy Manufacturing Execution System.

FlexNet za pośrednictwem specjalnych czytników (przy wykorzystaniu np. kodów kreskowych) schodzi głębiej, rejestrując procesy na poziomie szeregowego pracownika. - Dzięki temu przepływ informacji między „dołem", a „górą" jest pełniejszy, a reakcje na wahania popytu, zużycie komponentów czy nieprzewidziane zmiany w wydajności pracy np. na skutek awarii maszyn nieporównywalnie szybsze. Zwykle do kilku, kilkunastu minut - dodaje Dariusz Kudzia, prezes polskiego oddziału Apriso.

Ale nie są to jedyne korzyści. Wdrożenie i zintegrowanie FlexNet z SAP zwiększy znacznie potencjał tego ostatniego systemu, który umożliwi dokładniejsze planowanie na poziomie globalnym. Dla Amcor Flexibles ma to kluczowe znaczenie. Firma działa w 34 krajach, w tym w Polsce.

- Dlatego przy wyborze dostawcy liczył się zasięg i międzynarodowe doświadczenie Apriso, które wcześniej zrealizowało podobny projekt dla Amcor PET, specjalizującego się w produkcji opakowań z politereftalanu etylenu. Wdrożenie zakończyło się pełnym sukcesem. Wierzymy, że i tym razem wybór FlexNet okaże się dobry - mówi Bruno Hartemann, CEO w Amcor Flexibles.

Amcor Flexibles planuje ponadto wykorzystanie specjalnego programu Apriso „Core". Celem programu jest określenie jak największej masy stałych procesów biznesowych wykonywanych we wszystkich oddziałach firmy i zgrupowania ich w Centrum Najlepszych Praktyk. Ustandaryzowane procesy biznesowe i mierniki wydajności (KPI) zostałyby następnie rozpowszechnione w całej firmie z zachowaniem możliwości ich uaktualniania.

***
Apriso Corporation - firma zajmująca się produkcją oprogramowania założona w 1992 r., której podstawowym przedmiotem działalności jest dostarczanie swoim klientom przewagi konkurencyjnej. Czyni to pozwalając organizacjom na szybkie przystosowanie się do zmian zachodzących na rynku i niespodziewanych wydarzeń. W 2000 roku w Krakowie zlokalizowano główne centrum badawczo-rozwojowe Apriso. Ośrodek ten , zatrudniający ponad 70 pracowników, funkcjonuje też jako centrum implementacji i wsparcia technicznego dla całego regionu europejskiego. Opracowana przez Apriso Platforma FlexNet zapewnia widoczność, dostosowywalność oraz sprawowaną w czasie rzeczywistym kontrolę operacji produkcyjnych w całym przedsiębiorstwie i całej sieci łańcucha dostaw. Apriso obsługuje ponad 150 klientów z 40 krajów obu Ameryk, Europy i Azji, dostarczając oprogramowanie dla 550 instalacji na całym świecie. Do grona klientów firmy zaliczają się General Motors, Lear, Honeywell, Microsoft, L'Oreal, Lockheed Martin, Becton Dickinson, Rubbermaid, Saint-Gobain, Novelis i Essilor. Aby uzyskać więcej informacji na temat Apriso i systemu FlexNet, zapraszamy na stronę www.apriso.com.pl.

Amcor-flexibles_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy