Automatyka.eu

Nowi inwestorzy wchodzą do łódzkiej SSE

PAIiIZ | Poniedziałek, 14 styczeń 2008r.

400 mln złotych zainwestuje łącznie siedem firm, które we wtorek oficjalnie otrzymają zezwolenia na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Razem utworzą one co najmniej 800 miejsc pracy.

Brak_obrazka_preview
Jak poinformowała ŁSSE, zezwolenia na działalność w strefie otrzymają firmy: ABB, Delia Cosmetics, Press-Glas, Cornette Underwear, Danfoss, Wielton oraz firma Correct - K. Błaszczyk i Wspólnicy.

Firma ABB wybuduje pod Łodzią nową fabrykę silników elektrycznych. Warta 62 mln zł inwestycja powstanie w Aleksandrowie Łódzkim. Docelowo w aleksandrowskim zakładzie ma pracować 150 osób. Fabryka rocznie ma produkować 40 tys. sztuk, pierwsze z nich mają opuścić fabrykę pod koniec tego roku. Cała produkcja ma być eksportowana do krajów Unii Europejskiej.

Co najmniej 40 mln złotych w budowę nowej fabryki w radomszczańskiej podstrefie ekonomicznej zainwestuje firma Press-Glas. Na terenie ponad sześciu hektarów firma wybuduje nowoczesny zakład produkujący szyby zespolone. Początkowo zatrudnienie znajdzie 150 osób. Według zapewnień inwestora, do 2010 roku rozszerzy on powierzchnię zakładów i docelowo zatrudni nawet do 600 osób. Na rozbudowę przeznaczy 10 mln euro.

Producent pomp cieplnych firma Danfoss zainwestuje w podstrefie w Grodzisku Mazowieckim 65 mln złotych i docelowo zatrudni co najmniej 250 osób. 47,5 mln złotych zainwestować ma natomiast firma Wielton w zakład produkujący naczepy, przyczepy i zabudowy samochodów ciężarowych w podstrefie w Wieluniu.

Firma Correct za ponad 173 mln złotych zamierza wybudować w Nowych Skalmierzycach zakład produkcji mebli. Firma zatrudnić ma co najmniej 100 osób.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna została utworzona w 1997 roku. Obejmuje obszar o powierzchni ponad 648 ha i jest zagospodarowana w ok. 82 proc. Ma charakter rozproszony - składa się z 24 podstref. W ub. roku zezwolenia na działalność otrzymało 20 inwestorów. Mają oni zainwestować 1,9 mld zł i zatrudnić ponad 5,1 tys. osób.

Od początku istnienia strefy zezwolenia otrzymało już 115 firm. W sumie łączna wartość ich nakładów inwestycyjnych ma wynieść ponad 6,3 mld zł, natomiast liczba utworzonych miejsc pracy - 16,5 tys.

Brak_obrazka_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy