Automatyka.eu

Amica Wronki z systemem Apriso

Apriso | Środa, 23 styczeń 2008r.

Apriso, dostawca Manufacturing Execution System zakończył projekt dla Amica Wronki, lidera polskiego rynku AGD.

Amica-mes_preview

Tagi:


System Apriso spełnił oczekiwania producenta sprzętu AGD z Wronek. - System zarządza w czasie rzeczywistym zadaniami wykonywanymi na liniach montażowych przez pracowników oraz pracą urządzeń peryferyjnych, obsługujących proces montażu wyrobów. Dzięki temu kierownik produkcji wie, na jakim etapie znajduje się Produkcja, co umożliwia bieżące monitorowanie całego procesu produkcyjnego, aż do poziomu pojedynczego sprzętu AGD - mówi Artur Łukasik, kierownik projektu w Amice Wronki. Korzyści jest oczywiście znacznie więcej.

System, także w czasie rzeczywistym, mierzy wydajność i jakość  pracy oraz efektywnie zarządza dokumentami związanymi z produkowanymi wyrobami. Dzięki czemu zarząd firmy posiada wiedzę na temat terminu, rodzaju sprzętu, i linii montażowej, na  której  został wyprodukowany, np. w ostatniej minucie. Każde odchylenie od planu produkcji jest sygnalizowane zarówno pracownikom, jak i kierownikowi produkcji. System jest zrozumiały i bardzo prosty w obsłudze.

- Tak szczegółowe rozliczanie wykonanej produkcji sprzętu AGD pozwoli w konsekwencji zredukować koszty - dodaje Artur Łukasik.

Amica Wronki planuje dalszy rozwój systemu.

***
Apriso Corporation - firma zajmująca się produkcją oprogramowania założona w 1992 r., której podstawowym przedmiotem działalności jest dostarczanie swoim klientom przewagi konkurencyjnej. Czyni to pozwalając organizacjom na szybkie przystosowanie się do zmian zachodzących na rynku i niespodziewanych wydarzeń. W 2000 roku w Krakowie zlokalizowano główne centrum badawczo-rozwojowe Apriso. Ośrodek ten , zatrudniający ponad 70 pracowników, funkcjonuje też jako centrum implementacji i wsparcia technicznego dla całego regionu europejskiego. Opracowana przez Apriso Platforma FlexNet zapewnia widoczność, dostosowywalność oraz sprawowaną w czasie rzeczywistym kontrolę operacji produkcyjnych w całym przedsiębiorstwie i całej sieci łańcucha dostaw. Apriso obsługuje ponad 150 klientów z 40 krajów obu Ameryk, Europy i Azji, dostarczając oprogramowanie dla 550 instalacji na całym świecie. Do grona klientów firmy zaliczają się General Motors, Lear, Honeywell, Microsoft, L'Oreal, Lockheed Martin, Becton Dickinson, Rubbermaid, Saint-Gobain, Novelis i Essilor. Aby uzyskać więcej informacji na temat Apriso i systemu FlexNet, zapraszamy na stronę www.apriso.com.pl.

Amica-mes_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy