Automatyka.eu

Intel uhonorował zaangażowanie firmy Kontron w rozwój platform wielordzeniowych

Kontron | Środa, 23 styczeń 2008r.

Firma Kontron została uhonorowana nagrodą "2007 Multi-Core Alignment Award of Excellence" za ciągły rozwój platform wielordzeniowych.

Logo_kontron_preview
W trakcie odbywających się w Scottsdale (Arizona) obrad Intel Communications Alliance (ICA) Executive Summit, firma Kontron została uhonorowana za wkład w ciągły rozwój platform wielordzeniowych. W kategorii Alliance Hardware Member, firma Intel postanowiła przyznać nagrodę "2007 Multi-core Alignment Award of Excellence" firmie Kontron.

Firma Kontron otrzymała nagrodę za wprowadzenie największej ilości i największego wyboru produktów wielo-rdzeniowych, stworzonych z oparciu o technologie firmy Intel. Wyboru dokonano na podstawie danych zgromadzonych w Intel ICA Solutions Directory.

„Uzyskanie nagrody „2007 Multi-Core Alignment Award of Excellence" wzmocni zaangażowanie firmy Kontron w rozwój innowacyjnych, wbudowanych platform obliczeniowych, wyposażonych w najnowsze rozwiązania wielo-rdzeniowe", powiedział Hannes Niederhauser, CEO firmy Kontron AG. „Ostatecznie to, co cenią w nas klienci, to nasza zdolność do dostarczenia platform o odpowiednich rozmiarach i systemów, których potrzebują, o odpowiednich dla nich możliwościach obliczeniowych".

Firma Kontron stworzyła najbardziej rozbudowane portfolio platform wielo-rdzeniowych, obejmujące ponad 30 produktów, dostępnych w szerokim zakresie wymiarów, przeznaczonych dla wielu systemów platform. Silne związki firmy Kontron z Intelem (firma Kontron jest najważniejszym członkiem aliansu Intel Communications) umożliwiają prowadzenie prac nad platformami obliczeniowymi równolegle z pracami nad nowymi procesorami prowadzonymi przez firmę Intel. Dzięki temu platformy obliczeniowe z najnowszymi procesorami są dostępne już w momencie wprowadzenia na rynek nowych procesorów wielo-rdzeniowych. Oznacza to, że klienci firmy Kontron uzyskują możliwość szybszego wprowadzenia swoich urządzeń na rynek.

Klienci czerpią korzyści z wiodących strategii projektowych. Poprzez zapewnienie klientom wymaganej mocy obliczeniowej, wbudowane platformy obliczeniowe firmy Kontron umożliwiają efektywne zaspokojenie potrzeb w zakresie przetwarzania danych.

***
O firmie Kontron
Firma Kontron projektuje i produkuje standardowe, oraz dopasowane do wymagań klienta systemy wbudowane i systemy komunikacyjne dla firm OEM (ang. Original Equipment Manufacturer), integratorów systemów, oraz dostawców rozwiązań, działających na wielu rynkach. Ośrodki inżynierskie i produkcyjne firmy Kontron zlokalizowane w Europie, Ameryce Północnej, oraz w regionie Azji i Pacyfiku, współpracują z globalną siecią sprzedaży i pomocy technicznej, pomagając klientom ograniczać czas wprowadzenia produktów na rynek i osiągać przewagę nad konkurencją. Zróżnicowane portfolio produktów firmy Kontron obejmuje: komputery modułowe, komputery jednopłytkowe (SBC - Single-Board Computer), otwarte, modularne platformy i systemy, interfejsy „człowiek - maszyna" (HMI - Human - Machine Interface), oraz układy dostosowane do wymagań klienta. Firma Kontron jest najważniejszym członkiem aliansu Intel® Communications i w roku 2006 została uznana przez firmę Intel „Członkiem Roku". Po raz trzeci z rzędu organizacja VDC przyznała firmie Kontron status „Platynowego dostawcy" płyt komputerów wbudowanych. Firma Kontron jest notowana na niemieckiej giełdzie TecDAX, jest oznaczona symbolem „KBC". Aby uzyskać więcej informacji, zajrzyj na stronę internetową firmy: www.kontron.pl.

Logo_kontron_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy