Automatyka.eu

ASTOR dostawcą systemu MaxON firmy GE Fanuc

Astor | Czwartek, 24 styczeń 2008r.

Nowoczesna instalacja podwaja moc produkcyjną Zakładów Chemicznych "Organika-Sarzyna SA"

Organika_preview

Tagi:


Zakłady Chemiczne „Organika-Sarzyna" wchodzące w skład Grupy Kapitałowej Ciech S.A. są czołowym polskim producentem między innymi środków ochrony roślin i substancji aktywnych służących do ich produkcji. W ostatnich latach Zakłady nieustannie się rozwijają, zwiększając swoje obroty i zyski. Jednym z elementów procesu unowocześniania jest uruchomienie w 2007 roku zmodernizowanej instalacji do produkcji żywic epoksydowych.

Celem inwestycji, wartej 35 milionów złotych, było znaczące zwiększenie ilości produkowanych żywic oraz podniesienie ich jakości. Kluczowy podczas doboru sprzętu i oprogramowania był czynnik bezpieczeństwa i niezawodności pracy. Z tego powodu zdecydowano się na zastosowanie systemu MaxON firmy GE Fanuc, którego dystrybutorem w Polsce jest ASTOR Sp. z o.o.
Dzięki całkowitemu zautomatyzowaniu procesu, wszystkie czynności, od ładowania surowców po paletyzację gotowych produktów, wykonują teraz automaty i roboty, nad pracą których czuwa nowoczesny system sterowania i monitoringu.

Przeprowadzona modernizacja instalacji produkcji żywic epoksydowych, w połączeniu z wdrożeniem systemu sterowania i monitoringu spowodowała podwojenie mocy produkcyjnych (z ok. 15 tysięcy ton do ok. 30 tysięcy ton żywicy epoksydowej rocznie). Zainstalowane systemy sterowania ułatwiły kontrolę zarówno nad starymi, jak i nowymi urządzeniami pracującymi w instalacji. Ponadto ułatwiony został sposób sterowania procesem technologicznym oraz kontrola parametrów technologicznych, co podnosi bezpieczeństwo pracy oraz ułatwia sterowanie.

Wdrożenia i uruchomienia systemu w Zakładach Chemicznych „Organika-Sarzyna" SA dokonała firma NS Automatyka Sp. z o.o., która obecnie zajmuje się konserwacją oraz dalszą rozbudową systemu.

***
ASTOR Sp. z o.o. jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu
i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji. W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych.
ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, także międzynarodowych oraz czterokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu".

Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl
Organika_small Sterowanie_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy