Automatyka.eu

Liebert NXf - zwiastun nowej generacji zasilaczy UPS

Emerson Network Power | Wtorek, 29 styczeń 2008r.

Liebert NXf to nowe rozwiązanie z wejściem trójfazowym i wyjściem jednofazowym umożliwiające wydajną obsługę obciążeń nieliniowych.

Liebert_nx_range_preview

Tagi:


Liebert NXf to nowy zasilacz bezprzerwowy z rodziny NX zaprojektowany przez firmę Emerson Network Power w celu optymalnej obsługi obciążeń, zapewniający ciągłość działania systemów o krytycznym znaczeniu dla przedsiębiorstwa, na przykład małych centrów danych, urządzeń telekomunikacyjnych, banków i centrów handlowych.
Urządzenie wspomaga również oświetlenie awaryjne instalacji przemysłowych, przez co przyczynia się do utrzymania wysokich standardów bezpieczeństwa.

Nowe urządzenie jest dostępne w modelach o mocy 10, 15, 20 kVA i, podobnie jak cała rodzina zasilaczy Liebert NX, pracuje w technologii podwójnej konwersji online. Sterowanie całością systemu zasilania odbywa się za pomocą procesora DSP, który przetwarza w czasie rzeczywistym wszystkie sygnały otrzymywane z odbiorników i sieci.

Liebert NXf dzięki trójfazowemu zasilaniu na wejściu i jednofazowemu na wyjściu zapewnia ciągłe i pozbawione zakłóceń zasilanie energią elektryczną. Nowa generacja zapewnia lepsze dopasowanie UPS-a do agregatów prądotwórczych oraz transformatorów zasilających. Umożliwia minimalizację strat energii w instalacjach przemysłowych i elektrycznych, korekcję współczynnika mocy i kompensację składowych harmonicznych generowanych przez UPS i wpływających na prace innych odbiorników podłączonych do instalacji zasilającej.
Dodatkowe korzyści oferowane przez Liebert NXf:

  • falownik sterowany (w pełni) cyfrowo,
  • możliwość zasilania odbiorników o charakterze pojemnościowym bez obniżania mocy znamionowej,
  • niski poziom hałasu (poniżej 55 dB),
  • wejściowy współczynnik mocy równy 0,99 przyczyniający się do redukcji nakładów inwestycyjnych,
  • możliwość równoległego połączenia do 6 modułów.
Ponadto, celem eliminacji potencjalnych zakłóceń w zasilaniu, Liebert NXf został wyposażony w prostownik IGBT zapewniający wysoką kompensację składowych harmonicznych (do poziomu poniżej 3%), co sprawia, że zasilacz bezprzerwowy nie zakłóca działania czułych urządzeń elektronicznych podłączonych dalej w torze zasilania. Natomiast w fazie zasilania prostownik IGBT wydajnie obsługuje również niesymetryczne w 100% obciążenia liniowe.

Wprowadzenie na rynek Liebert NXf jest wyraźnym potwierdzeniem strategii Emerson Network Power ukierunkowanej na rozwój nowych rozwiązań, u których podstaw leżą dwa kluczowe czynniki zgodne z postanowieniami dyrektyw Unii Europejskiej: oszczędność energii i poszanowanie środowiska naturalnego.
W tym kontekście, firma uzyskała certyfikat ISO 14001, co potwierdza wiarygodność systemu zarządzania ochroną środowiska naturalnego przyjętego i wdrażanego przez łańcuch dostaw Emerson Network Power.  

***
O Emerson Network PowerTM
Emerson Network Power, marka firmy Emerson (NYSE:EMR), to globalny lider w dziedzinie Business-Critical ContinuityTM - gwarantowaniu ciągłości funkcjonowania systemów o krytycznym znaczeniu dla przedsiębiorstwa. Dzięki dopasowanym do wymogów klientów, adaptowalnym i niezawodnym rozwiązaniom, korporacja wyznacza trendy na rynku systemów zasilania gwarantowanego oraz ochrony infrastruktury technologicznej klientów. Dzięki wsparciu największej na świecie -własnej- organizacji serwisowej, Emerson Network Power zapewnia kompletną platformę rozwiązań, produktów oraz usług zasilania gwarantowanego, klimatyzacji precyzyjnej oraz łączności dedykowanych dla centrów danych, sieci telekomunikacyjnych, przemysłowych i aplikacji medycznych. Najbardziej znane marki produktów Emerson Network Power to: Liebert, Asco, Astec i Lorain. Więcej informacji o Emerson Network PowerTM EMEA na stronie: www.eu.emersonnetworkpower.com.
 
O Emerson
Emerson (NYSE:EMR), z siedzibą w St. Louis, jest globalnym liderem w dostarczaniu rozwiązań łączących technologię i inżynierię zapewniając klientom innowacyjne rozwiązania w ramach obszarów, takich jak: zasilanie sieciowe, technologie klimatyzacyjne, zarządzanie procesami, automatyka przemysłowa i wiele innych.
W roku obrachunkowym 2007 korporacja wykazała obrót w wysokości 22.6 miliarda dolarów. Więcej informacji: www.emerson.com
Liebert_nx_range_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy