Automatyka.eu

Współpraca Rockwell Automation i Dassault Systemes

Rockwell Automation | Wtorek, 29 styczeń 2008r.

Firmy Rockwell Automation i Dassault Systemes zamierzają zintegrować technologię Digital Factory („fabryka cyfrowa") z rozwiązaniami w zakresie zarządzania zakładem produkcyjnym w celu stworzenia wirtualnego środowiska projektowania i produkcji.

Dassault-rockwell_preview
Wspólne przedsięwzięcie spowoduje przedefiniowanie zasad współpracy inżyniera mechanika i inżyniera nadzoru w celu skrócenia czasu wprowadzenia produktu na rynek i redukcji kosztów.

Rockwell Automation, wiodący na rynku światowym dostawca rozwiązań z zakresu automatyki przemysłowej, kontroli procesów i informatyki, oraz Dassault Systemes, światowy lider w zakresie rozwiązań 3D i zarządzania cyklem życia produktu (PLM), ogłosiły podpisanie porozumienia w celu wspólnego opracowania wirtualnego środowiska projektowania i produkcji.

Wirtualne środowisko projektowania i produkcji ściślej wiąże projektowanie produktu z jego produkcją i będzie służyć producentom, np. w przemyśle motoryzacyjnym, odpowiadając na potrzeby właścicieli marki, związanych z nimi dostawców oraz wytwórców maszyn. Ta koncepcja pomoże w nawiązaniu wzajemnie zsynchronizowanej współpracy w zakresie produkcji i projektowania. W rezultacie, możliwe będzie uzyskanie natychmiastowej informacji zwrotnej dotyczącej zmian w projekcie, co pozwoli na testowanie wielu alternatywnych scenariuszy w celu ciągłej optymalizacji produkcji. Wszystko to odbędzie się z korzyścią dla klienta, ponieważ proces produkcyjny będzie przebiegał szybciej przy optymalnej wydajności produkcji.

„Wytwórcy z niecierpliwością oczekują rozwiązania, które urzeczywistni koncepcję wirtualnego środowiska projektowania i produkcji" - mówi Kevin Roach, wiceprezes działu Software w firmie Rockwell Automation. „Postrzegamy tę współpracę jako możliwość szybkiego urzeczywistnienia marzeń naszych klientów poprzez wykorzystanie połączonych sił Zintegrowanej Architektury Rockwell Automation (Rockwell Automation Integrated ArchitectureTM) i rozwiązań PLM firmy Dassault Systemes."

„To rozwiązanie jest optymalne zarówno dla firmy Dassault Systemes, jak i dla Rockwell Automation" - twierdzi Philippe Charles, dyrektor generalny Dassault Systemes Delmia Corp. „Lata pracy nad naszym rozwiązaniem DELMIA Automation oraz doświadczenia firmy Rockwell Automation w zakresie Zintegrowanej Architektury sprawiają, że nasze firmy mogą połączyć obie technologie i - w najbliższej przyszłości - zapewnić klientom wspólne rozwiązanie."

Wspólne rozwiązanie połączy projektowanie przemysłowe ze sterowaniem produkcją poprzez zintegrowanie platformy sterowania RSLogix 5000 firmy Rockwell Automation z oprogramowaniem do zarządzania cyklem życia produktu DELMIA Automation firmy Dassault Systemes. W rezultacie, wytwórcy mogą spodziewać się redukcji kosztów technicznych i czasu rozruchu oraz ciągłej optymalizacji procesów produkcyjnych dzięki dokładnemu modelowi do symulacji w czasie rzeczywistym.

„Dzięki współpracy między firmami Rockwell Automation i Dassault Systemes jesteśmy o krok bliżej realizacji marzenia o wirtualnym środowisku projektowania i produkcji" - powiedział Jim Caie, wiceprezes ds. consultingu w ARC Advisory Group. „Wirtualne uruchamianie produkcji to kluczowa funkcja, która pomoże producentom szybko, pewnie i sprawnie wchodzić na rynek."

„Niedawne oświadczenie firm Dassault Systemes i Rockwell Automation umiejscawia firmę Rockwell Automation w samym centrum przestrzeni zajmowanej przez cyfrową technologię produkcji i poszerza zakres działania firmy Dassault Systemes w zakresie procesów produkcyjnych" - mówi Dick Slansky, starszy analityk ds. technologii PLM i produkcji jednostkowej w ARC Advisory Group. „Zintegrowanie tych rozwiązań zapewni producentom możliwość wirtualnego projektowania systemów produkcyjnych w 3D oraz projektowanie i sprawdzanie logiki sterującej przed fizycznym wdrożeniem projektu i uruchomieniem produkcji. W ten sposób skróci się czas uruchamiania systemów wytwórczych oraz obniży powiązane z tym koszty."

Współpracując ze swoimi klientami, Rockwell Automation i Dassault Systemes stworzyły komplementarne technologie inżynierii produkcji zbudowane na podstawie kompletnych, zorientowanych obiektowo modeli danych do reprezentowania urządzeń i procesów. Wspólna wizja obu firm umożliwiła stworzenie wirtualnego środowiska projektowania i produkcji i zapewniła klientom korzyści wynikające z wzajemnej synchronizacji obu technologii.

„Nasze badanie testowe ujawniło, że ponad 75% najlepszych w swojej klasie wytwórców inwestuje we współoperatywność systemów PLM i technologii produkcyjnych w czasie rzeczywistym. Dodatkowo, nasze badanie dotyczące produkcji cyfrowej wskazuje, że firmy najlepsze w swojej klasie wykazują dwa razy wyższe prawdopodobieństwo dotrzymania terminu niż firmy pozostające w tyle. Jest to możliwe dzięki rozpoczynaniu planowania produkcji przed przekazaniem projektu do użytkowania i poprzez symulowanie działania zakładu wytwórczego i sprzętu podczas tworzenia projektu" - mówi Jim Brown, wiceprezes i dyrektor grupy ds. innowacji produktów, inżynierii i badań nad produkcją w Aberdeen Group. „Producenci skomplikowanych, kapitałochłonnych produktów takich jak samochody zaczynają korzystać z całościowych symulacji działań zakładu produkcyjnego, aby maksymalnie zmniejszyć czas potrzebny do pełnego uruchomienia produkcji."

Zależność między projektem a produkcją pozwoli zwiększyć wydajność procesu projektowania, a dzięki temu zminimalizować czas, który upływa między utworzeniem projektu a dostarczeniem gotowego produktu.

Inżynierowie zaangażowani we wszystkie etapy projektu będą mieli możliwość wprowadzania poprawek w czasie rzeczywistym, szybko włączając, zachowując i wzmacniając wiedzę na różnych etapach cyklu życia produkcji.

***
Informacje o firmie Rockwell Automation
Rockwell Automation, Inc. (kod NYSE: „ROK") jest wiodącym globalnym dostawcą przemysłowych rozwiązań automatyki, sterowania i informatyki ułatwiający producentom osiągnięcie wyższej konkurencyjności. Rockwell Automation łączy wiodące globalne marki automatyki przemysłowej, w tym komponenty sterujące i usługi firmy Allen-Bradley i oprogramowanie firmy Rockwell Software do zarządzania zakładami. Firma posiada centralę w Milwaukee, stan Wisconsin, zatrudnia około 20 tys. pracowników i obsługuje klientów w ponad 80 krajach.

Informacje o firmie Dassault Systemes
Jako światowy lider w dziedzinie rozwiązań 3D i zarządzaniu cyklem życia produktów (PLM), firma Dassault Systemes służy ponad 100 000 klientom z 80 krajów. Jako pionier na rynku oprogramowania 3D od 1981 r., firma Dassault Systemes opracowuje i sprzedaje oprogramowanie i usługi w zakresie technologii PLM, które wspierają procesy przemysłowe i dostarczają trójwymiarowego podglądu całego cyklu życia produktu - od koncepcji po konserwację. Oferta Dassault Systemes obejmuje produkty takie jak CATIA (do projektowania produktów wirtualnych), SolidWorks (do projektowania maszyn w 3D), DELMIA (do produkcji wirtualnej), SIMULIA (do testowania wirtualnego), ENOVIA (do globalnego współzarządzania cyklami życiowymi) oraz 3DVIA (do dostarczania realistycznych rozwiązań internetowych w 3D). Firma Dassault Systemes jest notowana na giełdach Nasdaq (DASTY) oraz Euronext Paris (#13065, DSY.PA). Więcej informacji znajduje się pod adresem http:/www.3ds.com.

Allen-Bradley, Integrated Architecture, Listen.Think.Solve., Rockwell Software i RSLogix to znaki towarowe firmy Rockwell Automation Inc.
CATIA, DELMIA, ENOVIA, SIMULIA, SolidWorks i 3D VIA to zarejestrowane znaki towarowe firmy Dassault Systemes lub jej oddziałów w USA i/lub innych krajach.
Digital Factory to znak towarowy firmy Digital Reality Inc.
Dassault-rockwell_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy