Automatyka.eu

Otwarcie Della w Łodzi

PAIiIZ | Czwartek, 31 styczeń 2008r.

W styczniu odbyło się uroczyste otwarcie fabryki Della w Łodzi. Na otwarcie przyjechał między innymi Michael Dell, a zaproszonych było ponad tysiąc gości.

Dell-2_preview

Tagi:


Fabryka Della jest największą inwestycją w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Firma jest także inwestorem, który zadeklarował stworzenie największej liczby nowych miejsc pracy. Obecnie montownia komputerów zatrudnia 1200 pracowników, ale wg zezwolenia liczba ta ma wzrosnąć przynajmniej do 2000. Pierwszy komputer Dell z oznaczeniem "made in Poland" zjechał z linii produkcyjnej 20 listopada 2007 r., czyli dokładnie rok po tym, jak wmurowano kamień węgielny pod fabrykę w Łodzi.

Nowy fabryka Della ma powierzchnię 37 tys. mkw., została zbudowana nakładem 200 mln euro i jest najnowocześniejszym zakładem produkcyjnym tej firmy. Dzięki tej inwestycji klienci Della z Europy Środkowo-Wschodniej i Skandynawii mogą spodziewać się skrócenia czasu dostawy o co najmniej dwa dni.

Michael Dell stwierdził, że nie ma wątpliwości, że Łódź to doskonałe miejsce do inwestycji: - Sprawdziliśmy całą Europę i okazało się, że właśnie w Łodzi znaleźliśmy najlepszych pracowników. Są utalentowani, ambitni i wykształceni, a dodatkowo miasto oferuje przyjazne otoczenie dla biznesu. Michael Dell obiecał również, że firma będzie polecać miasto swoim dostawcom.

Dell-2_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy