Automatyka.eu

Zamel laureatem Złotego znaku

ZAMEL CET | Czwartek, 31 styczeń 2008r.

Firma Zamel z Pszczyny, wchodząca w skład Grupy Zamel Cet, znalazła się w gronie 10 firm wyróżnionych "Złotym znakiem" w konkursie dla pracodawców.

Znak_preview

Tagi:


Laureatów wybrano spośród 319 firm, które zgłosiły się podczas trwania kampanii społecznej „W pełni zaradni". Firmy wyróżniły się na tle pozostałych szczególną otwartością na zatrudnianie niepełnosprawnych i tworzeniem dla nich jak najlepszych warunków pracy. Konferencja na zakończenie kampanii oraz finał konkursu odbyły się 22 stycznia 2008 w Warszawie.

Firma Zamel działa na otwartym rynku pracy i od 1996 roku zatrudnia osoby niepełnosprawne. W firmie Zamel pracuje 48 osób niepełnosprawnych na różnych stanowiskach pracy, od linii montażowej, po administrację i kierownictwo. Do ich potrzeb dostosowano stanowiska pracy i zbudowano specjalne ciągi komunikacyjne, ponadto otwarto gabinet lekarski i zatrudniono pielęgniarkę.

Konkurs rozstrzygnięto 22 stycznia 2008 podczas uroczystej konferencji podsumowującej kampanię społeczną „W pełni zaradni". Statuetkę „Złoty znak" w imieniu firmy Zamel odebrała Ewa Linnert, asystentka ds. rehabilitacji osób niepełnosprawnych.

„Bardzo cieszymy się z nagrody „Złoty znak", tym bardziej, że jest to już kolejne wyróżnienie  naszej prospołecznej postawy na rynku pracy  - mówi Katarzyna Łodzińska, wspólnik w firmie Zamel - Mamy nadzieję, że prowadzona przez nas polityka zatrudnienia sprawi, że także inni pracodawcy będą otwierać się na zatrudnianie osób niepełnosprawnych, są to bowiem bardzo oddani i rzetelni pracownicy".

„Złoty znak" i certyfikat oraz godło „W pełni zaradni", przyznane firmie Zamel w grudniu 2007 roku, to kolejne wyróżnienia prospołecznego modelu biznesu. W 2007 roku Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych nagrodziła firmę Zamel statuetką Lodołamacza za umiejętność łączenia sukcesu ekonomicznego z pomocą niepełnosprawnym i działalnością na rzecz lokalnego środowiska. Zamel został także nagrodzony tytułem i certyfikatem „Przedsiębiorstwo Fair Play 2007", wyróżniającym firmy, które w swej działalności kierują się rzetelnością i zasadami etyki.

***
Grupa ZAMEL CET z siedzibą w Pszczynie jest liderem w Europie Środkowo-Wschodniej w zakresie produkcji dzwonków i gongów oraz jednym z czołowych polskich producentów i eksporterów wyrobów elektrotechnicznych. Oferta ZAMEL CET obejmuje 8 grup produktowych: SUNDI - dzwonki i gongi, ENTRA - systemy domofonowe, CET - przewody, ETERO - systemy przywoławcze, GARDI - alarmy bezprzewodowe, YNSTA - wyroby elektroinstalacyjne, STIRO - urządzenia zdalnego sterowania, EXTA - automatykę budynkową. Firma ZAMEL dział na rynku od 1989 roku. Przejęcie firmy CET w 2000 roku zapoczątkował powstanie Grupy ZAMEL CET. Fundamentem rozwoju Grupy Zamel Cet są od początku działalności: systematyczne inwestycje, dbałość  o pracowników oraz staranność  w obsłudze klientów.
www.zamelcet.com
***
Kampania społeczna „W pełni zaradni" realizowana jest przez sześcioro osób niepełnosprawnych. Ich zasadniczym celem jest zwiększenie zatrudnienia wśród osób niepełnosprawnych, które - podobnie jak oni sami - chcą i mogą pracować. Szóstka Zaradnych własnym przykładem - codzienną pracą i realizacją zadań związanych z projektem „W pełni zaradni" - udowadnia, że osoby niepełnosprawne są dobrymi i pełnowartościowymi pracownikami.
www.wpelnizaradni.pl
Znak_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy