Automatyka.eu

Wyjątkowo dobry rok ASTORA

Astor | Czwartek, 07 luty 2008r.

ASTOR Sp. z o.o., dystrybutor automatyki przemysłowej, podsumował miniony, 20. już rok swojej działalności.

Astor_20lat_pion_preview
ASTOR Sp. z o.o., dystrybutor automatyki przemysłowej, podsumował miniony, 20. już rok swojej działalności. Rok 2007 okazał się najlepszym w historii firmy. Skonsolidowany obrót firmy wzrósł w porównaniu do roku 2006 o 27%, przekraczając poziom 37 mln PLN.

 „Jestem bardzo zadowolony z tempa rozwoju naszej firmy. 20-lecie firmy było okazją do podsumowania działalności. Od początku naszej obecności na rynku automatyki notujemy nieustanny wzrost. Jest to możliwe m.in. dzięki rozwojowi naszego kraju." - mówi Stefan Życzkowski, Prezes Zarządu ASTOR Sp. z o.o. - „Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak bardzo w ciągu ostatnich 20 lat poprawiła się sytuacja
w Polsce. Jak się okazuje w 1987 roku średnia pensja krajowa była na poziomie 26 dolarów, a dzisiaj jest to 1200 dolarów. Oznacza to średnio 21% wzrost płac co roku przez ostatnie 20 lat!"


W 2007 roku nastąpiły istotne zmiany w kierunku dalszego dynamicznego rozwoju firmy. W sierpniu firma podpisała umowę na dystrybucję robotów przemysłowych japońskiej firmy Kawasaki, a we wrześniu odbyła się przełomowa premiera oprogramowania przemysłowego Wonderware. W minionym roku firma poczyniła znaczące inwestycje w kapitał ludzki m.in. zwiększając zatrudnienie o ponad 28%.

Krakowska spółka zrealizowała ambitny plan podwojenia w 2007 roku sprzedaży robotów, dążąc do zajęcia pozycji lidera rynku w tej kategorii. Ważnymi czynnikami sukcesu firmy jest także rozwój sprzedaży kategorii systemów sterowania oraz oprogramowania przemysłowego, w tym opartej na przemysłowej technologii ArchestrA, informatycznej Platformy Systemowej Wonderware dla produkcji
i przemysłu.

Osiągnięcia ASTORA zauważone zostały również przez jego kontrahentów.

Za wyjątkowe wyniki w dystrybucji ASTOR otrzymał od Wonderware nagrodę "Outstanding Regional Performance FY2007", a Prezes GE Fanuc - znanego na całym świecie producenta systemów sterowania - Maryrose Sylwester osobiście wręczyła Prezesowi ASTORA Stefanowi Życzkowskiemu nagrodę za długoletnią, owocną współpracę.

Firma doceniana jest też na rynku polskim - w 2007 roku otrzymała Medal Europejski za System Kart Finansowania ASTOR i Platformę Systemową Wonderware.

Dziennik Puls Biznesu po raz piąty z rzędu przyznał krakowskiej spółce tytuł Gazeli Biznesu - wyróżniający najbardziej dynamiczne małe i średnie firmy działające na naszym rynku.

***
O ASTOR Sp. z o.o.
ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu międzynarodowych nagród oraz pięciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu". Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji. W ofercie ASTORA znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją
i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych.
Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl
Astor_20lat_pion_small Zyczkowski_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy